FUTBAL - 5. LIGA VÝCHOD

Okresné derby pre Kozárovce. Nováčik z Veľkého Ďura naďalej neporazený

Piata liga východ mala na programe 2. kolo. V okresnom derby na seba narazili Kozárovce a Želiezovce

V okresnom derby si domáce Kozárovce poradili so Želiezovcami. Na zábere rozhodujúci gól z kopačky Havrana na 3:2.(Zdroj: Jozef Bedej)

Kozárovce – Želiezovce 3:2 (2:2)

V Kozárovciach sa odohral mimoriadne vyrovnaný duel, o čom svedčí aj jeho priebeh. Hostia išli do jednogólového vedenia či už v 7. alebo 17. minúte, na čo však domáci vždy dokázali odpovedať vyrovnávajúcim gólom. V strhujúcom závere o výsledku zápasu rozhodol minútu pred koncom domáci Havran, čím stanovil na konečných 3:2.Góly: 13. B. Lenard, 39. a 89.Havran – 7. Tóth, 17. Rotík, R Gembický, 120 divákov. KOZÁROVCE: Š. Nemček – B. Lenard, M. Lenard, J. Ďurina, V. Hoľka , P. Havran, M. Ďurovič, K. Hagara, E. Jenes, J. Krajči, J. Chlpík. ŽELIEZOVCE: N. Barecz – T. Rotík, P. Kristofóli, S. Rotík , D. Páchnik, M. Dobiaš, E. Štuller, R. Farkas, D. Duchoň, K. Tóth, M. Herceg.

Veľký Ďur – Okoličná na Ostrove 1:0 (0:0)

Domáci začali veľmi dobre, keď už v 10. minúte ohrozil bránu súpera Jančo, brankár však bol na mieste. Domáca aktivita pokračovala aj naďalej. Najaktívnejším bol Zoller, ktorý sa dostal do niekoľkých dobrých šancí, proti však bol či už Fél, alebo konštrukcia brány za jeho chrbtom. Domáci útočníci hýrili aktivitou aj v druhom dejstve. To sa im vyplatilo v 61. minúte, kedy Konvický po Látečkovej prihrávke prestrelil Féla a otvoril skóre zápasu. Domáca aktivita ani naďalej neutíchala, gól však už nepadol. Hostia ohrozili bránu súpera len raz. Domáci mohli by pri vyššej efektivite mohli zvíťaziť vyšším rozdielom. Gól: 61. Konvický, R Strečko, 150 divákov. ĎUR: P. Molnár – M. Látečka, K. Nádašdy, M. Srna, I. Tušan, D. Osvald (90. M. Záhumenský), B. Straňák, J. Jančo, J. Vrecník, A. Konvický, D. Zoller. OKOLIČNÁ: K. Fél – O. Filko, M. Filko, A. Csinger, M. Hrabovský, M. Mészáros, A. Tamási, K. Ferenc Domonkos (73. I. Parádi), I. Meleg , Z. Halász, G. Rigó

Starý Tekov – Hontianska Vrbica 2:1 (0:0)

Domáci v hodovom zápase diktovali tempo hry v úvodných dvadsiatich minútach. Vytvorili si niekoľko príležitostí, využiť ich však nedokázali. Hra sa po zvyšok prvého dejstva vyrovnala, gól však nepadol. Do druhého dejstva nastúpili Tekovčania so zvýšeným úsilím. Vďaka tomu sa im podarilo dostať do dvojgólového vedenia. V 78. minúte dokázal hosťujúci Kováčik ešte znížiť na rozdiel jedného gólu, domáci si však už zaslúžene víťazstvo utiecť nenechali.Góly: 52. a 75. Kuťka – 78. Kováčik (z PK), R Majer, 350 divákov. TEKOV: M. Baniar – M. Fogad, T. Kuťka, S. Drenka (73. P. Seneši), J. Varga (87. M. Halabuk), M. Krenčan, M. Huszár (59. B. Halabuk), M. Šumeraj , J. Jakubík, P. Martinček, D. Falat. VRBICA: Fehérváry – G. Kačmárik, L. Kováčik, D. Páchnik, L. Páchnik, M. Chudý, Patrik Pilinský (64. P. Füri), V. Rakica (84. P. Hudec), V. Horský , M. Kalman, A. Škorec.

Chotín – Tekovské Lužany 2:1 (1:0)

V úvodnej dvadsaťminútovke mali prevahu domáci, vynechali však tri dobré šance. Hra sa po zvyšok prvého dejstva vyrovnala a útočnú aktivitu sme mohli badať na oboch stranách. Skóre zápasu otvoril v 29. minúte Pásztor z pokutového kopu. V druhom polčase obe mužstvá pokračovali vo vyrovnanej hre. V 66. minúte sa však opäť dostali do vedenia domáci, kedy sa presadil Maríkovec. Onedlho Kovács uvidel červenú kartu a domáci tak dohrávali v početnej nevýhode. Začali sa spoliehať len na rýchle kontry. Dvadsať minút pred koncom si však Novota nešťastne vstrelil vlastný gól, čo nakoplo hostí. Tí sa začali čoraz viac tlačiť pred bránu súpera, domáci ale tlak ustáli.Góly: 29. Pásztor (z PK), 66. Maríkovec, 79. Novota (vl. gól.), R Soboňa, 130 divákov. ČK: 69. T. Kovács. CHOTÍN: M. Nevolný – Z. Novota, L. Lévai (59. D. Szücs), T. Kovács, G. Szuh, N. Czibor, Z. Lucza, M. Nothart, G. Maríkovec, A. Pásztor , M. Hencz (81. I. Csintalan). LUŽANY: T. Oboňa – R. Styecz, R. Gyepes, B. Mácsadi, G. Batár, M. Viglaš, M. Petráš (67. V. Rostás), L. Toth, J. Klačko, Š. Styecz (76. T. Kováč), F. Králik

Komjatice – Nesvady 1:1 (0:0)

Domáci mali prevahu prakticky počas celého zápasu. V prvom polčase si vytvorili dve vážnejšie príležitosti, v oboch však Krehák nedokázal loptu dopraviť do siete. Hostia sa zamerali len na obranu a pohrozili až ku koncu prvého polčasu. Do druhého dejstva lepšie naskočili Komjatičania, keď sa do vedenia dostali už v 49. minúte. Po chybe obrany sa presadil Krehák. Zakrátko však hostia dokázali vyrovnať po exportnej strele Molnára do šibenice Hajnalovej brány. Domáci sa po zvyšok zápasu snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, v koncovke však boli nedôrazní a svoje šance využiť nedokázali.Góly: 49. Krehák – 52. Molnár, R Majcher, 100 divákov. KOMJATICE: P. Hajnala – F. Barta, Michal Marenčák, M. Šulík, M. Kmeťo, P. Krehák, I. Selický, A. Buranský (78. J. Buranský), M. Garay, A. Seidl (61. J. Dragúň), M. Krehá. NESVADY: G. Slávik – N. Horáček (70. M. Benča), K. Haris, M. Czabány, N. Halanda, A. Varga (46. G. Hengerics), D. Czibor, R. Kürti, D. Zácsik (64. T. Molnár), K. Hudák, A. Molnár

Bešeňov – Marcelová 1:1 (1:1)

Diváci v Bešeňove mohli sledovať aktívni futbal hneď od úvodných minút. Domáci svoju prvú príležitosť využiť nedokázali. Naopak to sa podarilo hosťom, kedy sa v 5. minúte presadil Kecskés. Domáci po tomto góle zvýšili tempo. Výsledkom čoho bol nariadený pokutový kop v 22. minúte, ten však Varga premeniť nedokázal. Svoju chybu ale napravil v 33. minúte, kedy po peknom sóle cez troch obrancov vyrovnal na 1:1. Bešeňovčania pokračovali vo svojom aktívnom futbale aj v druhom dejstve. Vytvárali si množstvo príležitostí, ich koncovka však bola príliš nepresná. Streleckú nemohúcnosť podčiarkol ďalší nepremenený pokutový kop v 83. minúte.Góly: 33. Varga – 5. Kecskés, R Srnec, 100 diváko.. BEŠEŇOV: E. Hajdú – P. Krajanec, R. Miškovič, P. Valachovič, D. Balogh, T. Varga, M. Krpelán, R. Maďar (58. M Lantos), Z. Gubó (46. R. Vadkerti), P. Ivan, B. Deszát. MARCELOVÁ: L. Jurčina – J. Kecskés, P. Németh , O. Hegedüs, L. Gere, K. Vörös, N. Hausleitner, A. Bottyán, N. Kajtár, B. Lesko, N. Balogh

Salka – Podhájska 2:0 (1:0)

V Salka sa zišlo množstvo divákov aby sledovali hodový zápas. Od úvodu sa hral kvalitný duel. Prvý gól stretnutia strelil Kvassay v 25. minúte. Šance sa striedali na oboch stranách, pričom prevahu v strede mali hostia a tú útočnú domáci. O konečnom výsledku rozhodol Dajcs gólom zo 77. minúty.Góly: 25. Kvassay, 77. Dajcs, R Valko, 500 divákov. SALKA: O. Prohászka – P. Horňan, R. Pasztorok, A. Štugel, T. Rajcsó, F. Szivó, R. Šál (88. E. Gálik), M. Flekáč (89. K. Balász), G. Dajcs, G. Kvassay (71. N. Csóka), R. Štugel. PODHÁJSKA: U. Krnčan – T. Krnčan, P. Nagy, G. Dulai, M. Bagala, M. Sásik, M. Lipták, C. Varga, J. Krivočenko, P. Ševčík (60. M. Sládeček), J. Šoóš (79. Šoóš)

Kmeťovo – Hurbanovo 3:0 (1:0)

Prevaha bola hneď od úvodu zápasu na domácej strane. Kmeťovčania sa do vedenia dostali už v 7. minúte. Ešte väčšie starosti si narobili hostia v 35. minúte, keď bol vylúčený Karvai. Domáci početnú výhodu využili v maximálnej miere a v druhom polčase dokázali pridať ešte dva góly. Zvíťazili rozdielom triedy.Góly: 7. Mjuller, 58. Kršák, 89. Hraška, R Šamko, 100 divákov. ČK: 35. Š. Karvai KMEŤOVO: . Mráz – J. Sádovský (48. P. Švec), J. Zubek, P. Varga, P. Šulík, J. Švec , J. Švec (61. M. Mjuller), O. Hraška, M. Juhás, P. Kršák, P. Mjuller (80. M. Golha). HURBANOVO: G. Fekete – Z. Pastorek, S. Jóba , L. Kovalík, M. Fehervári, Š. Karvai, K. Karvai, Á. Kétyi, D. Hegedüš, M. Karvai, N. Barton.

1. V nemocnici chýbajú lekári. Novým ponúkajú náborový príspevok 5-tisíc eur 1 208
  2. Rozhodne sa už tento víkend o majstrovi okresu? V 4. lige Levice a Kalná proti nitrianskym mužstvám 124
  3. Prídite v sobotu do vínnych pivníc za Levicami 90
  4. O titul Dedina roka 2017 zabojujú aj dve obce z nášho okresu 74
  5. Kraj ocenil najlepších zdravotníkov. Dve ceny išli do levickej nemocnice 37
  6. Motorkár vyšiel z cesty a narazil do stromu 27
  7. Levické plavkyne reprezentovali Slovensko 23
  8. Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto 16
  9. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 15