FUTSAL

Futsalisti si z Bystrice odniesli tri body

Levice po dvoch prehrách v úvodných kolách bodujú naplno. Nezastavila ich ani Banská Bystrica. Najbližšie sa Levičania predstavia doma v piatok 14. októbra o 19.30 hod. proti ŽIline.

(Zdroj: Lukáš Mandrák)

4. kolo
MIBA B. Bystrica – Futsal team Levice 2:3 (0:1).

Góly: 21., 32. Greško – 15. Bačík, 29. Krivočenko, 34. Zorád. FTL: Bielik, Zorád, Švec, M. Obický, Rakica, Chudý, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko, R. Obický.
V 4. kole cestovali Levičania na pôdu extraligového nováčika z Banskej Bystrice. Prvý polčas sa niesol v znamení zahadzovania dobrých streleckých príležitostí a viacerých nepresností na oboch stranách. Hostia sa snažili hrať svoju hru a viac sa tlačili pred domáceho brankára. Po jednom z rohov v 15. min. poslal strieľanú prihrávku Ján Krivočenko na Richarda Bačíka, ktorý z bezprostrednej blízkosti strelil svoj prvý extraligový gól – 0:1. Prvý polčas sa končil dôležitým zákrokom Erika Bielika, ktorý zabránil domácemu kapitánovi streliť gól do šatne a tak Levice odchádzali do kabín spokojnejší. Do druhého polčasu nastúpili trochu laxne, čo ihneď využili Bystričania na skorigovanie stavu a vyrovnali na 1:1. Navyše vlastnou nedisciplinovanosťou už v 8. minúte nazbierali 5 faulov. Hra z levickej strany začala byť mierne ustráchaná. V polovici druhej časti hry po krásnej kombinácií naklonil misky váh opäť na levickú stranu Krivočenko – 1:2. Radosť Levíc však trvala iba 3 minúty, keď domáci dokázali znova vyrovnať stav a bolo 2:2. Po tomto momente tréner Gabaš poslal na ihrisko po zranení a dlhšej tréningovej absencii Egona Zoráda. Ten sa mu za to odvďačil peknou samostatnou akciou a v 34. minúte nedal domácemu brankárovi šancu a svojím prvým gólom v tejto sezóne strhol vedenie na levickú stranu – 2:3. Tento gól hostí nakopol k zodpovednému bráneniu a obetavosťou prežili zvyšné minúty jednak bez ďalšieho akumulovaného faulu, ale hlavne inkasovaného gólu. Domov si preto odniesli všetky tri body a tešia sa na jarmočný zápas zo Žilinou, v drese ktorej sa predstavia viacerí reprezentanti.
Povedal po zápase:
Egon Zorád, Levice (autor víťazného gólu): „Na ďalší zápas sme cestovali do Banskej Bystrice. Vedel som, že zápas to rozhodne ľahký nebude, ale veľmi som sa tešil, keďže som vedel, že to bude môj prvý extraligový zápas v tejto sezóne. Ako som aj očakával, po zranení a tréningovej absencii ma nechal tréner na striedačke a tak som musel 3/4 zápasu trpieť na lavičke. Cez polčas som ale trénerovi povedal, že nech ma to tam pošle rozhodnúť a tak sa aj stalo. Veľmi ma teší, že berieme 3 body z Bystrice a že sme sa zomkli, aj keď sme mali už v 8. minúte 5 faulov. Gól by som chcel venovať mojej 10-mesačnej dcérke Zarke.“

Ostatné zápasy 4. kola: Pinerola – Nové Zámky 12:1, Žilina – Slov-Matic 3:7, Nitra – Podolie 2:2, Wild boys – FTVŠ odložili.

1. Slov-Matic    4    4    0    0    35:9    12
2. Pinerola    4    4    0    0    31:6    12
3. FTVŠ UK    3    3    0    0    15:9    9
4. Podolie    4    1    3    0    17:12    6
5. Levice    4    2    0    2    13:13    6
6. Žilina    4    1    1    2    14:20    4
7. Wild Boys    3    1    0    2    8:15    3
8. MFsK Nitra    4    0    1    3    9:20    1