FUTSAL

Dlhodobo najlepší futsalový tím si z Levíc odniesol jednoznačné víťazstvo

Ani výhoda domáceho prostredia nepomohla žltozeleným v zápase proti aktuálnemu vicemajstrovi Slovenska.

V prvom polčase ešte domáci vládali s vicemajstrom držať krok.(Zdroj: Lukáš Mandrák)

Prvý polčas držali s favoritom krok

Hráči Futsal Teamu Levice nastúpili v 10. kole futsalovej extraligy na domácej palubovke proti jednoznačnému favoritovi z hlavného mesta. Niekoľkonásobný majster Slovenska dlho nevedel nájsť recept na Levickú obranu, nakoniec však vyhral prvý polčas 4:2. „Do zápasu sme išli s cieľom hrať zo zabezpečenej obrany, čo sa nám v prvom polčase darilo. Samozrejme, súper mal prevahu v držaní lopty aj v počte vytvorených šancí, ale musíme si uvedomiť, proti komu sme nastúpili. Snažili sme sa odohrať zápas čo najlepšie, oddrieť ho a nechať na palubovke všetko. Nechceli sme sa s nimi púšťať do otvorenej hry, čo sa nám v prvom polčase celkom darilo. Chceli sme držať čo najdlhšie bezgólový stav a hlavne neinkasovať rýchly gól. To sa nám podarilo, škoda, že sme z našich šancí nedokázali streliť gól. Mrzia ma dva góly zo štandardných situácií, ktoré sme dostali. Mierne sme poľavili v koncentrácií, keď sme sa dožadovali faulov, ktoré však rozhodca nedopískal a my sme pozabudli. Prvý polčas skončil 2:4 a z môjho pohľadu nebol zlý. Škoda, že sme nedali o gól viac,“ zhodnotil úvodné dejstvo duelu Levíc proti Slov-Maticu tréner a hráč žltozelených Pavol Gabaš.

V druhom polčase otvorili hru a súper niekoľko krát trestal

Po prvom polčase si dali Levičania v šatni jasný cieľ. Chceli ostať čo najdlhšie v zápase. To sa im však nepodarilo a už po niekoľkých sekundách inkasovali. „Cez polčas sme si v šatni povedali, že za hocijakého stavu ostaneme psychicky odolný a budeme hrať to, čo sme si povedali už pred zápasom. V druhom polčase sme dostali rýchly gól. To nás rozhodilo a pri šiestom góle sa už zápas zlomil definitívne. My sme sa nechali strhnúť, otvorili sme hru, čo bola voda na mlyn Slov-Maticu, ktorý nás v týchto situáciách prehrával a vytváral si šance. Od toho času sa u nás nedalo hovoriť o žiadnej taktickej stránke. Tak by to nemalo vyzerať. Dalo sa však vidieť, na akej úrovni je náš súper a myslím si, že momentálne sú najvyspelejší tím na Slovensku. Ak by sme dokázali odohrať aj druhý polčas tak, ako ten prvý, bol by som spokojný. Tak skúsený súper vie využiť každú chybu. Pri našej otvorenej obrane to už bola len hra mačky s myšou. Mohli sme sa aj stiahnuť do obrany, ale chceli sme divákov potešiť ešte nejakým gólom. Pre nás bol tento zápas dobrou školou, treba si vziať ponaučenie a ďalej poctivo pracovať,“ opísal nepodarený druhý polčas kormidelník Levíc.

V stredu proti Pinerole

Už túto stredu o 20:00 nastúpi v levickej športovej hale mužstvo Pavla Gabaša proti úradujúcemu majstrovi extraligy a aktuálne druhému tímu tabuľky Pinerole Bratislava. Žltozelených tak v krátkej dobe čaká druhý extrémne náročný duel. „Očakávam podobný zápas ako proti Slov-Maticu. Pozrieme si video z ich zápasov, dáme si herný tréning, ale nič špeciálne nepripravujeme. Za tak krátky čas sa to v podstate ani nedá. Budeme sa snažiť tréningy odľahčiť, aby hráči nemali túto prehru zbytočne v hlavách. Myslím si, že nie je hanba prehrať so súperom akým je Slov-Matic. Skôr by nás mali mrzieť straty bodov so slabšími mužstvami, napríklad ako prehra v Podolí, pretože momentálne je taká situácia, že Slov-Maticu a Pinerole nemôže nikto vážnejšie konkurovať,“ povedal o prípravách na stredajší zápas lodivod Futsal Teamu Levice Pavol Gabaš.

Futsal Team Levice – Slov-Matic FOFO Bratislava 2:10 (2:4).
Góly: Švec, Gabaš – Bahna 3, Rafaj 2, M. Zdráhal 2, Haľko, Kozár, Kyjovský.
LV: R. Obický, Bielik, Zorád, Švec (K), Graus, M. Obický, Rakica, Chudý, Birdáč, Gabaš, Bačík, Budovec, Mikuláš. BA: Gašparovič (K), Rafaj, Rick, A. Zdráhal, M. Zdráhal, Kyjovský, Kozár, Haľko, Bahna, Krpiak. Rozhodovali: Budáč, Botka. Diváci: 400.
Ostatné výsledky: Pinerola BA – Wild Boys BA 4:4, Žilina – Nitra 9:3, Miba BB – Podolie 6:5, N. Zámky – FTVŠ BA 6:10

2. Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto 158
  3. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 95