BASKETBAL

Patriotom v Lučenci výrazne pomohli aj fanúšikovia Levíc

Levice mali cez týždeň voľno, ale v sobotu sa už predstavili v Lučenci, kde ich doprevádzalo množstvo fanúšikov z Levíc. Tí vytvorili spolu s domácim publikom skvelú atmosféru.

(Zdroj: Lukáš Droppan)

17. kolo

MBK Lučenec – BK Levickí Patrioti 70:75 (24:18, 13:21, 19:18, 14:18)

Na zápas 17. kola vycestovali Patrioti na palubovku nováčika z Lučenca. Takmer domácu atmosféru im robili fanúšikovia z Levíc, ktorých si cestu do Lučenca našlo veľké množstvo a boli akoby šiestym hráčom na palubovke. Už úvod zápasu naznačil, že to bude vyrovnané stretnutie až do konca, čo sa nakoniec do bodky potvrdilo. Úvodný rozskok vyhrali Levičania a hneď po pár sekundách sa aj ujali vedenia zásluhou Noffleta. Domáci síce vyrovnali, ale Kelly smečom opäť poslal Levice do vedenia. Následne sa mužstvá striedali vo vedení. V 7. minúte trojkou Summersa išli Patrioti opäť do vedenia. Za dva body sa vzápätí pridal aj Nofflet a Levice viedli 12:15. Lučencu sa podarilo v 8. minúte otočiť na 18:15. V závere domáci bodovo ušli svojmu súperovi, keď po trojke Rountreeeho viedli už 24:17. V skvelej atmosfére ešte Levičania skorigovali stav na 24:18. Na začiatku druhej periódy sa Lučencu podarilo vsietiť 5 bodov sérii a razom viedli už o 29:18. Po niekoľkých chybách sa však k slovu postupne dostali aj hostia hnaní skvelými fanúšikmi. V 17. minúte síce ešte Levičania prehrávali 35:28, ale trojka Musila a následne ďalšia Noffleta razom priniesla zníženie. Keď sa k tomu pridal dvoma bodmi Summers, Levičania konečne viedli a domáci museli reagovať oddychovým časom. Ani ten im však nepomohol, keďže 11 sekúnd pred koncom prvého polčasu sa za tri body trafil Djurič a stanovil tak polčasový výsledok na 37:39. V 2. minúte tretej štvrtiny opäť viedli domáci, ale následne sa rozbehli hostia z Levíc. V 5. minúte Patrioti viedli už 47:54, keď sa za tri body trafil Djokič. V 8. minúte smečom Kelly zvyšoval na 50:56. Toto vedenia si však Levičania neudržali, keďže Lučenec v závere štvrtiny znížil na rozdiel jediného bodu – 56:57. V záverečnej štvrtine to bolo neustále vyrovnané. Na konci však hostia z Levíc zlomili odpor domácich basketbalistov. Krajčovič 49 sekúnd pred koncom zvyšoval dvoma šestkami na 67:73. Domáci síce veľmi rýchlo znížili trojkou Rountreeho, ale Kelly smečom zvyšoval na 70:75, čo sa napokon ukázalo ako konečný výsledok. Levice si tak po výbornom zápase na svoje konto pripísali už 12 víťazstvo v lige a po zásluhe im patrí tretia priečka v tabuľke. Najbližšie sa Levičania predstavia v stredu v Karlovke Bratislava. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19.00 hod.

Lučenec: Sims 18, Rountree 14, Blagojevič 12, Davis 11, Rendla 8 (Pipíška 5, Mandič 2). Levice: Nofflet 18, Djurič 15, Summers 12, Keely 10, Musil 5 (Djokič 8, Josipovič 4, Krajčovič 3, Vojtek). TH: 15/6 – 18/11, Fauly: 16 – 19, Trojky: 6 – 10, Rozhodovali: Brziak, Doušek, Turček. Divákov: 1000

16. kolo: Karlovka BA – Lučenec 84:65, Komárno – Inter BA 74:88, NitraPrievidza 55:91, SNV – Košice 70:97, Svit – Handlová 83:74, Levice mali voľno.

Dohrávka 12. kola: Handlová – Prievidza 70:75.

Ostatné výsledky 17. kola: Inter BA – Nitra 95:35, Košice – Komárno 111:90, Svit – Karlovka 97:87 pp., SNV mala voľno.

11. Spiš. N. Ves 15 0 15 1015:1311 15

1. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 668