Starší žiaci zložili Trnavu, mladším žiakom sa nedarilo

Prvá hokejová liga mladších a starších žiakov mala na programe 4. kolo nadstavbovej časti.

Pred vianočnou a novoročnou prestávkou si levická hokejová mlaď zmerala sily na všetkých frontoch s gladiátormi z Trnavy. V štyroch nesmierne tesných dueloch prekvapili hlavne ôsmaci a siedmaci, ktorý zložili Trnavu, naopak piatakom a šiestakom sa vonku darilo menej.

I. liga ml. žiaci – 5. ročník

HK Gladiators Trnava – HK Levice 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)
Piataci mali v úmysle nadviazať na bojovný výkon z Nových Zámkov, kde si síce prehrali, ale z herného hľadiska to bol úspešný duel. Gladiátori im od úvodných minút nedali dýchať a po štrnástich minútach už viedli 2:0, keď oba góly padli z hokejky Kristiána Bullu. Aj keď sme mali streleckú prevahu stále nám to tam nepadalo a po prvej tretina chalani odchádzali do šatne za stavu 0:3. Druhá a tretia tretina bola z pohľadu skóre vyrovnaná, mali sme viac z hry. Srdiečko našich chalanov túžilo po víťazstve, ale strelecké šťastie nám neprialo. V druhej tretine sme prestrielali súpera v pomere 20:11. Prvé góly prišli z našej strany až od polovice zápasu kde sme v priebehu dvoch minút znižovali z hokejoch Noela Régiho a Erika Homoľu. V úvode tretej tretiny na 5:3 znižoval Martin Jelínek a už už to vyzeralo, že sa v tejto tretine presadíme aj gólovo a dotiahneme sa na súpera. V závere tohto vyrovnaného duelu sme spravili zopár chýb v obrane za čo nás súper trestal dvoma gólmi. Klobúk dole pred našim tímom piatakov, ktorý tento duel odohrali len v dvoch formáciách, prestrieľali súpera v pomere 27:43 a výsledok neodzrkadľuje vyrovnanosť oboch tímov na ihrisku.
Góly za HK Levice: 32. Régi (Karaffa), 34. Homoľa, 51. Jelínek. HK Levice: Virág M., Gagač – Víglaský, Doboš, Minár, Sleziak, Homoľa, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág, Tariška, Moravčík.

I. liga ml. žiaci – 6. ročník

HK Gladiators Trnava – HK Levice 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Oba celky sa už v tejto sezóne stretli a to v základnej časti, kde z duelu vyšiel víťazne levický hokejový tím. Aké požičaj – také vráť sa hovorí a naozaj hokejisti Trnavy oplatili prehru z prvého vzájomného merania síl. Od úvodu to bol svižný hokej a domáci gladiátori po úvodnom buly už v 20.sekunde mali obrovskú šancu na skórovanie, ktorú aj využil Kevin Pancza a otváral skóre zápasu. Bohužial raketový štart súpera do zápasu nás zlomil, nedokázali sme sa presadiť v útoku za čo nás Trnava trestala druhým gólom v našej bránke. Druhá a tretia tretina bola z našej strany lepšia, boli sme hokejovejší, súpera sme prestrieľali ale bohužial nám to tam nepadalo. Súper pridal ďalšie dva góly a bolo 4:0. O zníženie na 2:4 z pohľadu Levíc sa postarali v 46.minúte René Šútor a v 53.minúte Dominik Drapák. Šiestaci sa vrhli ešte do útoku, ale nervozita už brala svoju daň. Snaha mladších žiakov sa nedá zaprieť, ale ako sa ukázalo, snaha nestačí a tak si na záver roka zaknihovali prehru 5:2.
Góly za HK Levice: 46. Šútor (Klepáč), 53. Drapák (Šútor). HK Levice: Gagač – Šeliga, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Šútor, Kasala, Jelínek, Šabo, Grósová, Schwarz.

I. liga ml. žiaci – 7. ročník

HK Levice – HK Gladiators Trnava 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)
Aj druhé meranie síl v tejto sezóne vyšlo našim hokejistom, keď zdolali na domácom ľade gladiátorov 6:3. Prvá tretina chalanom celkom z pohľadu skóre nevyšla, ale herne bola vyrovnaná. V druhej tretine naši chalani nečakali, čo spravia hostia, od úvodu tretiny viac tvorili hru a snažili sa o góly. V prvej tretine Gladiátori prestrieľali Levičanov 8:9. Netrvalo dlho a Peter Farkaš parádičkou vyrovnal. O 16.sekúnd po prihrávke Samuela Drapáka nás do vedenia na 2:1 poslal Jozef Sládeček a v 36.minúte zvyšoval na 3:1 Jakub Farkaš. V tretej tretine sme pokračovali v začatej útočnej hre čoho výsledkom boli ďalšie tri góly v súperovej bránke. Siedmaci si bránili štvorgólové vedenie až do 51.minúty. Hostia v tejto časti hry dokázali znížiť na 5:2. Domáci v zápase jasne dominovali, hostí k ničomu nepustili a zaslúžene vyhrali 6:3.
Góly za HK Levice: 20. Farkaš P. (Gellen, Ešek), 21. Sládeček (Drapák), 36. Farkaš J. (Ešek, Farkaš P.), 40. Gellen (Ešek), 47. Ešek (Juhás), 57. Sládeček. HK Levice: Griesbach, Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš P., Farkaš J., Gellen, Horváth Andrej, Juhás, Kandra, Kerestvey, Kravec, Sládeček.

I. liga ml. žiaci – 8. ročník

HK Levice – HK Gladiators Trnava 6:5 (2:1, 3:1, 1:3)
Starší žiaci ôsmeho ročníka nadviazali na vyhratý posledný zápas s Novými Zámkami a okrem tretej tretiny v zápase dominovali. Do zápasu vstúpili s veľkou aktivitou a otvárali skóre zápasu v 8.minúte gólom Branislava Mišuru. Ten istý hráč si vypracoval aj druhý gól na 2:0. Kontaktný gól hosťujúceho celku prišiel po úniku v 16.minúte. V druhej tretine domáci jasne ovládli hru a svojou aktivitou vypracovali až tri góly. V 29.minúte sa prezentoval obranca Samuel Pacala, v 32.minúte David Hofer a v 35.minúte presne trafil Adam Horváth. Tretia tretina patrila hosťujúcemu tímu, ktorý sa po kombinačných akciách priblížil na rozdiel jedného gólu. V samom závere napokon pridal šiesty gól Adam Horváth. Hosťom sa podarilo ešte nachytať nášho brankára Jozefa Petráša a znížiť na konečných 6:5 pre Levice.
Góly za HK Levice: 9. Mišura (Pacala), 11. Mišura (Blaško, Kasala), 29. Pacala (Hofer), 32. Hofer, 35. Horváth (Kasala, Pacala), 46. Horváth (Bukoven). HK Levice: Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hofer, Horváth, Kasala, Mišura, Novák, Pacala, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka.

Autor: Marián Moravčík