HOKEJ

Sériu ukončili vysokým víťazstvom

Levickí hokejisti v druhom zápase o umiestnenie doma nadelili súperovi dvojciferný počet gólov a ukončili tak jednoznačnú sériu. Najbližšiu sobotu 25. februára Levice doma v boji o 9. – 12. miesto o 17:30 hod. privítajú hokejistov z Ružomberka.

Levice doma jednoznačne zdolali Sabinov. (Zdroj: PACCINECKO)

2. zápas

HK Levice – HK Sabinov 10:5 (6:0; 3:1; 1:4)

Hostia pricestovali do Levíc v minimálnom možnom počte s 10 hráčmi a 1 brankárom, čo sa na hre už od začiatku prejavilo. Levičanom sa podarilo už na začiatku 2.minúty streliť otvárací gól stretnutia zásluhou Juraja Vrťa a keď o dve minúty pridali ďalší z hokejky Tomáš Segíňa, bolo jasné akým herným štýlom sa domáci budú uberať. Na súpera šetriaceho sily vybehli s ofenzívnym tlakom. Družstvo Levíc v prvej tretine najmä v obrannom pásme súpera dominovalo, čoho výsledkom bolo až 6 gólov za chrbtom brankára hostí, keď ďalšie zásahy pridali Lukáš Bališ, Peter Kiepeš, Patrik Bačkor a svoju druhú trefu v zápase Tomáš Segíň. Treba však podotknúť, že útočné poňatie hry malo za následok množstvo dier v obrannej fáze, vďaka ktorým sa hráči Sabinova dostávali občas až do vyložených šancí a Patrik Vozár v bránke sa rozhodne nenudil. Druhá tretina mala podobný priebeh ako tá prvá. Gólmi Lukáša Bališa, Tomáša Segíňa a Ivana Schwarza sme sa v polovici stretnutia dostali už do vedenia 9:0. Potom však v Levičanoch začala prevláda túžba streliť gól za každú cenu a kombinačné akcie sa začali meniť na individuálne. Tie im však tak dobre nevychádzali a góly tak prestali pribúdať. Naopak, do konca tretiny sa presadil aj súper zásluhou Petra Hriška. V úvode poslednej tretiny družstvo Sabinova na tento gól nadviazalo a ďalším presným zásahom Jakuba Guntáša znížilo na 9:2. Levičanom sa napriek streleckej potencii z prvých dvoch tretín podarilo v tej poslednej skórovať iba raz zásluhou Denisa Ozimáka. Hostia v poslednej tretine po hrozivo vyzerajúcom výsledku zapli na vyššie obrátky a v kombinácii s neúspešnou individualistickou hrou Levičanov dokázali v druhej polovici tretiny pridať ešte tri zásahy. Ako prvý sa presadil Pavol Hajduk a na konečných 10:5 upravoval dvoma gólmi Lukáš Ratica. Pokiaľ chce domáce družstvo pomýšľať na umiestnenie na najlepšom možnom 9.mieste, výkon z tretej tretiny už nesmie zopakovať. Proti akémukoľvek tímu v plnej zostave by si ním koledovalo o poriadny debakel. Napriek tomu sa však Leviciam podarilo sériu uzavrieť v dvoch zápasoch a Sabinovu tak oplatilo prehry z minuloročného play-off.

Góly: 2. Vrťo (Kiepeš), 3. Segíň T. (Bačkor), 8. Bališ (Sucharda), 15. Segíň T. (Segíň P., Hronec), 16. Kiepeš, 19. Bačkor (Segíň T., Segíň P.), 26. Bališ (Sucharda), 26. Segíň T. (Segíň P., Hronec), 32. Schwarz (Sucharda, Bališ), 49. Ozimák (Bališ) – 37. Hriško (Hajduk, Segľa), 42. Guntáš (Hajduk, Segľa), 51. Hajduk (Ratica, Segľa), 57. Ratica (Pavlovský, Segľa), 59. Ratica (Segľa, Hajduk). LEVICE: Vozár, Búry – Bačkor, Školník, Hronec, Segíň P., Segíň T. – Ozimák, Roško, Kiepeš, Stankovič, Vrťo – Michalovič, Bališ, Schwarz, Sucharda. SABINOV: Ferjo – Matola, Triščík, Goffa, Pavlovský, Tomko – Guntáš, Hriško, Hajduk, Ratica, Segľa. Rozhodovali: Bachúrik – Šebeň, Krajčík. Strely: 54:33. Vylúčenia: 2:3 na 2 min. Divákov: 220

POVEDAL PO ZÁPASE:

Jaroslav Matejov, tréner HK Levice: „Dnes sme mali o niečo ľahšiu úlohu vďaka tomu, že súper prišiel iba o 10 hráčoch v poli. Tomu zodpovedal aj obraz hry v prvých dvoch tretinách. Súper bol na ľade odovzdaným mužstvom, naši chalani si na ľade robili čo chceli, dostávali sa do šancí, ktoré sa im aj podarilo premieňať. Vysoký rozdiel v skóre po dvoch tretinách však mal na chalanov negatívny dopad v tej poslednej, v ktorej sa z našej hry vytratil kolektívny duch, hráči sa snažili za každú cenu útočiť a streliť gól individuálne. To sa im však nedarilo z čoho pramenili hrubé chyby, ktoré vyústili do zbytočných gólov. V nasledujúcej sérii zápasov sa musíme vyvarovať výkonu z poslednej tretiny a uvedomiť si, že nebudeme zakaždým hrať proti dvom päťkám súpera.“