BASKETBAL

Patrioti hnaní fanúšikmi dokázali v Lučenci zvíťaziť

Levice mali v 38. kole voľno a tak sa mohli lepšie pripraviť na zápas v Lučenci. Určite im to pomohlo aj na zohratie sa s T.J. Bannisterom.

Patriotov prišlo do Lučenca podporiť množstvo fanúšikov.(Zdroj: Lukáš Droppan)

39. kolo

MBK Lučenec – BK Levickí Patrioti 78:91 (18:21, 17:28, 15:21, 28:21)

Levice, ktoré mali počas týždňa voľno sa v sobotu predstavili na palubovke Lučenca. Domáci hráči, ktorí z posledných 9 zápasov dokázali vyhrať až sedem, mali proti Patriotom ambíciu zvíťaziť. Patrioti sa však na tento zápas výborne pripravili a dopredu v zápase ich hnala početná skupina fanúšikov, ktorí merali cestu na stredné Slovensko v počte vyše sto.
Prvé minúty zápasu boli poznačené niekoľkými nepresnosťami na oboch stranách. Domácim sa podarilo otvoriť skóre dvojkou s faulom, ktorí Blagojevič premenil na tri body. Následne však hostia znížili, keď sa k lopte dostal najlepší hráč celého zápasu Josipovič. Lučenec sa dlho držal mierne pred Levicami, ale Nofflet v 7. minúte prvýkrát poslal Levice do vedenia, ktoré mierne navyšovali až do konca štvrtiny. Štvrtinu ukončil trojkou veľký talent slovenského basketbalu Pipíška (18:21).
Druhú periódu začali Levičania fantasticky, postupne si budovali náskok. Určite im k tomu pomohli aj dve trojky pivota Jopa Vojteka. Patrioti boli naďalej lepším mužstvom a to vo všetkých ukazovateľoch. Výborne sa stihli zohrať z ešte stále novou posilou TJ Bannisterom.. Ten síce príliš veľa bodov nedal, ale nahradil ich úžasnými prihrávkami, po ktorých už hostia nemali problém skórovať. Náskok Patriotov postupne narastal a zastavil na sa polčasovom víťazstve 35:49.
Aj v druhom polčase Levice pokračovali vo výbornom výkone. V prvej minúte zvýšili svoje vedenie o ďalšie štyri body. Tento svoj náskok si udžiavali až do konca periódy. V záverečnej časti hry všetko vyzeralo na jasné víťazstvo Levíc. Hostia sa však v poslednej 5-minutovke prebrali, ale napokon im to nestačilo na zmazanie dôležitého výsledku Levíc, ktorí si tak pripísali už 23 ligové víťazstvo v sezóne. Keďže Komárno prehralo v týždni dva zápasy, tak by sa musel stať veľký zázrak, aby Levice skončili horšie štvrté. Na Levice počas najbližšieho týždňa čakajú dvaja rozdielny súperi. Najprv v stredu 15. marca odohrajú vonku zápas proti Karlovke a následne v sobotu v priamom boji o tretie miesto vycestujú na palubovku Prievidze.

Lučenec: Stojačič 18, Blagojevič 17, Rountree 10, Pressley a Rendla po 3 (Davis 21, Pipíška 6, Zorvan 0). Levice: Nofflet 24, Josipovič 21, Djurič 17, Musil 5, Bannister 4 (Vojtek 6, Ammons a Krajčovič po 5, Summers 4). TH: 35/28 – 12/9, Fauly: 20 – 26, Trojky: 6 – 10, Rozhodovali: Fuska, Šarišský, Kovalčík

Dohrávka 29. kola: Prievidza – Lučenec 86:93. 38. kolo: Nitra – Prievidza 65:87, Svit – Handlová 108:68, Komárno – Inter BA 78:85, Lučenec – Karlovka BA 78:46, SNV – Košice 88:77, Levice mali voľno. 39. kolo: Svit – Karlovka 79:70, Inter BA – Nitra 115:57, Košice – Komárno 84:73, Handlová – SNV 82:93.

1. Košice 36 30 6 3214:2738 66
2. Inter 36 27 9 3196:2754 63
3. Prievidza 35 24 11 3084:2713 59
4. Levice 35 23 12 3024:2695 58
5. Svit 36 19 17 3091:3051 55
6. Komárno 35 19 16 3059:2808 54
7. Lučenec 35 17 18 2902:2928 52
8. Handlová 36 16 20 2839:3016 51