Futsalisti spoja štvrťfinále s dobročinnosťou

Prvý zápas play-off mali Levičania dobre rozohraný, ešte tri minúty pred koncom viedli o dva góly, avšak hráči FTVŠ dokázali vyrovnať a v predĺžení nedali žltozeleným šancu. Domáci zápas spoja Levičania s dobročinnosťou, keď celý výťažok zo vstupného pôjde na pomoc 3,5-ročnému dievčatku trpiacemu závažným onkologickým ochorením.

Levice ešte dve minúty pred koncom viedli 1:3, ale po sporných verdiktoch sa FTVŠ podarilo vyrovnať.(Zdroj: Ilust. foto: Lukáš Mandrák)

FTVŠ UK Bratislava – Futsal Team Levice 8:4pp (0:2, 3:3).

Futsal Team Levice cestoval na prvý súboj osemfinále play-off do Bratislavy, kde nastúpili proti FTVŠ UK. Hostia začali dobre, aktívne bránili a neustále hrozili z protiútokov. V 7. minúte práve jeden z brejkov Levičanom konečne vyšiel a zásluhou Egona Zoráda išli hostia do vedenia. Dve minúty pred koncom prvého dejstva zvýšil opäť z brejku Gabriel Švec. To hlavné však prišlo až v druhom polčase. Ten začali lepšie domáci hráči FTVŠ, keď v 26. minúte znížili na 1:2. O päť minút neskôr prinavrátil dvojgólové vedenie Levičanom druhým gólom v zápase Zorád. V tom čase už panovala na ihrisku veľká nervozita. Domácim sa nepáčil dvojgólový náskok Levíc a hosťom zase divné rozhodnutia rozhodcov. Kým v prvej polovici zápasu dostali hráči FTVŠ dve žlté karty a hostia ani jednu, v druhom polčase sa karta obrátila a hráči Levíc dostali postupne až štyri žlté tresty. Zaujímavý bol aj počet faulov v druhom dejstve, 0:7. Práve po jednom zo sporných rozhodnutí prekonal Bielika v bráne Levíc z penalty Nestorik, čím tri minúty pred koncom oživil nádej svojho mužstva na zvrat v zápase. Následne vrhli vysokoškoláci všetko do útoku a minútu pred koncom dokázali v power-play vyrovnať na 3:3.

Predĺženie patrilo domácim

Do predĺženia vstupovali domáci futsalisti v lepšom psychickom rozpoložení, čo sa ukázalo ako jeden z kľúčových faktorov. Už po dvoch minútach išli po prvýkrát v zápase do vedenia. Levičania mohli vzápätí kontrovať, hrali aj power-play, svoje šance nevyužili a tak už o minútu prišiel gólový trest na 5:3. Tento gól definitívne zlomil odpor Levíc a o ďalšie dve minúty už bolo 7:3. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával. V druhej časti predĺženia dali domáci aj gól s poradovým číslom osem. Za Levice ešte upravil skóre kapitán mužstva Ján Krivočenko. Jediným šťastným Levičanom mohol byť brankár Erik Bielik. Jeho priateľka totiž počas zápasu priviedla na svet syna Dávida. V mene redakcie prajeme mladej rodinke veľa zdravia.

Góly: Klanica 3, Nestorik 2, Škrobák, Balun, Kajnok – Zorád 2, Švec, Krivočenko.
LEVICE: Bielik, Zorád, Švec, Graus, Kelemen, Rakica, Chudý, Tóth, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko (K). Rozhodovali: Budáč, Kopec. Diváci: 60.

Povedal po zápase:

Pavol Gabaš, tréner Futsal Teamu Levice: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme hrali dobre a dodržiavali sme taktické pokyny. Vychádzali sme z tvrdej, agresívnej a aktívnej obrany. Po odobratí lopty z nôh súpera sme dokázali rozvíjať rýchle protiútoky, z čoho sa nám podarilo dať dva góly. Druhý polčas sme nezachytili a hrali sme veľmi zle. K tomu sa pridali zvláštne rozhodnutia rozhodcov. Kým v prvom polčase im naša aktívna obranná hra nevadila, v tom druhom to bolo presne naopak. Najhoršie bolo, že my sme sa viac sústredili na výkon rozhodcov, ako na ten náš. Tri minúty pred koncom sme vyhrávali 1:3. Potom odpískali ďalší nezmyselný faul a z druhej penalty dali gól na 2:3. V záverečnej power-play súper dokázal vyrovnať a v predĺžení boli na koni. Hneď na začiatok nám dali dva góly a už sa zápas len dohrával. Po tomto zápase cítime krivdu. To, že súper bol lepší je pravda, hlavne kondične, ale nula faulov na ich strane za druhý polčas nebolo reálne číslo. Zápas sme si však jednoznačne prehrali sami. Musíme sa sústrediť na svoju hru, sklopiť hlavu a neriešiť nič iné. Po tomto ťažkom zápase sa tešíme na odvetu v domácom prostredí.“

1. SERIÁL (3.): V strede levického sídliska chátra kedysi populárna plaváreň 839
  2. S levickým nadjazdom opravia aj ďalší most v okrese 344
  3. SERIÁL (1.): História kúpaliska Margita - Ilona sa začala písať pred vyše 100 rokmi 147