FUTBAL

Len 17-ročný hráč Podlužian strelil za 57 minút 19 gólov

Niečo nevídané sa počas uplynulého víkendu podarilo len 17-ročnému hráčovi Podlužian, keď v rozpätí 57 minút dokázal streliť 19 gólov.

Nikolas Kupča (v žltom) dokázal takmer nemožné. Za 57 minút strelil až 19 gólov.(Zdroj: Ilustračné foto: Jozef Bedej)

Z Levíc do Podlužian

Odchovanec KŠK Juventus Levice Nikolas Kupča sa futbalu aktívne venuje od svojich deviatich rokov. K futbalu ho priviedla jeho mamina, ktorá ho v tomto športe veľmi podporovala. Bola to práve ona, ktorá ho pri futbale udržala aj keď chcel skončiť.

Vo svojich sedemnástich rokoch pôsobí aktuálne už v treťom klube. Futbalovo vyrastal už v spomínanom KŠK Juventus Levice, odkiaľ v júli 2013 prestúpil do FK Slovan Levice. Z levického klubu, kategórie U15, ale Nikolasa minulý rok v septembri zlákal kamarát medzi dorastencov ŠK Podlužany. Podarilo sa mu vybaviť si hosťovanie v klube, ktorý hráva 4. ligu juhovýchod.

Aktuálne sú druhí

Klubu z obce blízko pri Leviciach sa v súťaži mimoriadne darí. Zverenci trénera Mária Čuvaru figurujú po 24. kole na druhom mieste, v tesnom závese za ďalším zástupcom nášho okresu Kozárovcami. Minulotýždňový duel týchto rivalov prilákal na štadión do Kozároviec takmer 400 divákov, ktorí videli víťazstvo domácich. V tomto zápase sa Nikolas Kupča nepresadil. Všetko si to však vynahradil v poslednom zápase proti Kolárovu.

Hostia nevsietili ani gól

Hráči Kolárova pricestovali do Podlužian po minulotýždňovom víťazstve nad piatym mužstvom tabuľky nabudení. V zápase však dostali obrovskú studenú sprchu v podobe debaklu 25:0. Už v polčase viedli domáci 12:0 a veľkú zásluhu na tom mal práve Nikolas Kupča, ktorý konto Kolárova zaťažil najskôr desiatimi gólmi. To, čo nasledovalo v ďalšej časti hry, ale už bolo akoby z ríše snov. Tento iba 17-ročný futbalista pridal do súperovej siete ešte ďalších deväť gólov. A všetky svoje presné zásahy vtesnal do 57 minút! Pridali sa k nemu ešte dvaja dvojgóloví strelci Kováč a Lakatoš, po jednom presnom zásahu si pripísali Senci a Šebo.

Vedie opäť tabuľku strelcov

„Po zápase som mal samozrejme úžasnú radosť z výsledku a aj z môjho rekordu. V mojom krátkom futbalovom živote sa mi zatiaľ podarilo streliť v zápase najviac päť gólov. Toto som v sobotu prekonal takmer štvornásobne. Určite je to však zásluha celého klubu na čele s našim trénerom Máriom Čuvarom,“ povedal úspešný strelec Nikolas Kupča.

V tabuľke strelcov sa Kupča po zápase s Kolárovom opäť vrátil na čelo strelcov 4. ligy, keď na jeho konte svieti 54 presných zásahov. Na druhé miesto odtlačil hráča Kozároviec Lukáša Bíňovského so 48 gólmi. Nikolas ešte k tomu oproti svojmu rivalovi z Kozároviec odohral v lige o 1128 minút menej, keďže v Podlužanoch začal hosťovať už v prebiehajúcej sezóne.

O kluboch z Kozároviec a Podlužian sa hovorí, že „kazia“ ligu. Svojim súperom totiž nič nedarujú a spolu už strelili neuveriteľných 274 gólov.

IV. LSD JV – 24. kolo

Podlužany – Kolárovo 25:0 (12:0), Kupča 19, J. Kováč 2, Lakatoš 2, Senci, A. Šebo. ŠK Podlužany: Bielik – Biely, J. Kováč, Kupča, Mandrák, Lakatoš, Kúdela, M. Kováč, Senci, R. Seneši, A. Šebo. Str.: Rusnák, B. Šebo, I. Seneši, Ferenci

Lehota – Trstice 13:2 (5:1), M. Garaj 6, Košťál 2, Blaškovič 2, Štourač, Bačinský, Kurej – Godány, Ágh. Okoličná – Veľké Úľany 1:4 (0:2), Ferenczi – Winkler, P. Serczel, Mucska, Z. Serczel. Tvrdošovce – Nový Život 0:0. H. Obdokovce – Kost. Kračany 6:3 (2:3), Zelíska 3, Lacena 2, Vermeš – Lavu 2, Tóth. Ivanka – Marcelová 2:1 (1:0), Škorec, Gregora – Lakatoš. Hurbanovo – Želiezovce 0:7 (0:3), Čík 3, Majtán 2, Svanczár, Burin. M. Dvorníky – Kozárovce hrajú v pondelok po uzávierke.

1. Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto 457
  2. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 321