Starší žiaci ŠBK Junior Levice si vybojovali striebro

Basketbalisti ŠBK Junior U15 si na finálovom turnaji v Žiline vybojovali skvelé druhé miesto.

Basketbalisti ŠBK Junior Levice U15 si na záverečnom turnaji v Žiline vybojovali druhé miesto.Basketbalisti ŠBK Junior Levice U15 si na záverečnom turnaji v Žiline vybojovali druhé miesto.

K titulu chýbal len kúsok

Mladíci z Levíc cestovali na finálový turnaj majstrovstiev Slovenska starších žiakov do Žiliny. V piatok nastúpili žltozelení proti rovesníkom z Prievidze. Levičania mali veľmi zlý vstup do zápasu, vo všetkých činnostiach zaostávali, čoho výsledkom bola polčasová prehra o 12 bodov. V druhej polovici zápasu zlepšenou, agresívnou obranou a zodpovedným prístupom dokázali už za 5 minút vyrovnať na 44:44. Následne sa dostali do vedenia, ktoré už nepustili z rúk. Iba 18 inkasovaných bodov v druhom polčase dokazuje, že o víťazstve sa rozhodlo v obrane. Za predvedený výkon v druhom polčase patrí chlapcom veľká pochvala. V sobotu bol na programe šláger celých majstrovstiev a duel prvých dvoch tímov po nadstavbovej časti, domácej Žiliny a Levíc. Ako sa neskôr ukázalo, výsledok tohto zápasu rozhodol o držiteľovi titulu majstra Slovenska. Levičanom sa darilo držať s domácimi hráčmi krok, dodržiavali zvolenú taktiku a v tretej štvrtine už viedli rozdielom 9 bodov. V záverečnej štvrtine súper v domácej búrlivej atmosfére pridal na dôraze a agresivite, až sa zápas dostal do vyrovnaného stavu. O konečnom výsledku zápasu rozhodli posledné sekundy, keď sa už Levičanom nepodarilo získať obranný doskok, naopak faulovali a súper dvomi šestkami potvrdil svoju výhru o štyri body. V nedeľnom súboji sa hralo o striebornú medailu. Žltozelení mladíci mali veľmi dobrý vstup do zápasu, presadzovali sa kvalitnou, agresívnou obranou, z ktorej vyťažili príležitosti na skórovanie. V druhom polčase však poľavili, čo súper využil a dokázal sa priblížiť až na rozdiel 4 bodov. V záverečnej štvrtine Levičania znova pridali na agresivite a zápas až do jeho konca kontrovali. Víťazstvo znamená, že Levičania si odnášajú zo Žiliny titul vicemajstra Slovenska a strieborné medaily. „Výkon nášho družstva považujem za veľmi dobrý. Chlapci potvrdili druhé miesto po základnej časti a dokázali držať krok aj s majstrom. S krátkym odstupom času nás môže mrzieť, že sme v tretej štvrtine vyhrávali o 9 bodov, mali sme zápas pod kontrolou a predsa sa nám nepodarilo vyhrať. Možno rozhodla búrlivá atmosféra, na ktorú niektorí naši hráči neboli pripravení. My sme mali v tíme štyroch mladších hráčov, ktorí podali vynikajúce výkony, v niektorých zápasoch by som povedal, že dosiahli svoj strop. Každopádne môžeme hodnotiť predvedené výkony a dosiahnuté výsledky veľmi pozitívne. Rovnako pozitívne môžeme hovoriť o skvelej skupine hráčov, ktorí vytvorili fantastický kolektív,“ zhodnotil prestavenie starších žiakov ŠBK Junior Levice prezident klubu Gabriel Sirotňák.

Výsledky Levíc:

ŠBK Junior Levice – MBA Prievidza 73:58 (28:40). Body LV: Lorinc 20, Szabo 18, Petrovič 12, Chaban 11, Špaňo 9, Matisko 2, Pintér 1, Bielik, Gregáň a Gatiaľ 0.
Victoria Žilina – ŠBK Junior Levice 64:60 (29:28). Body LV: Petrovič 7, Chaban 15, Špaňo 11, Gatiaľ 6, Pintér 6, Lorinc 7, Bielik 6, Szabó 2.
ŠBK Junior Levice – MŠK Žiar nad Hronom 69:59 (46:29). Body LV: Petrovič 15, Chaban 13, Špaňo a Lorinc po 11, Matisko 4, Gatiaľ, Szabó a Bielik po 5.