FUTSAL

Prvý zápas o tretie miesto futsalistom nevyšiel. Čaká ich reparát

Futsal Team Levice má za sebou prvý duel v boji o bronz. Na domácej palubovke Levičania podľahli súperovi zo Žiliny 2:4.

Levičania sa pokúsia o reparát už tento piatok o 19.30 hod v Žiline.(Zdroj: Lukáš Mandrák)

V prvom polčase dve nastrelené žrde a dva inkasované góly

V zápase o bronz sa v levickej športovej hale stretol domáci Futsal Team s Makroteamom Žilina. Séria sa hrá na dva zápasy, pričom o víťazovi rozhodne lepšie skóre. Levičania nezachytili úvod stretnutia a prvú veľkú šancu si po zaváhaní obrany vypracoval Brazílčan v drese Makroteamu Moura da Silva. Našťastie pre domácich mieril vedľa šibenice Bielikovej svätyne. Postupom času sa do hry dostali aj domáci, vytvorili si niekoľko šancí, avšak tie končili buď na dobre chytajúcom brankárovi hostí, alebo mimo brány. V 14. minúte Levičania nastrelili prvý krát konštrukciu Kováčovej brány. Už o niekoľko sekúnd si loptu zobral najaktívnejší hráč Moura da Silva a skvelým sólom otvoril skóre zápasu. O minútu neskôr nastrelil druhú tyč Levičanov Misko. Nedáš dostaneš sa potvrdilo aj druhýkrát, keď pred Bielika poslal peknú prihrávku De Lima Batista a Bálaž zakončoval cez padajúceho Bielika do brány. Po tomto momente si tréner Levíc Pavol Gabaš zobral oddychový čas. Jeho dohovor nakopol žltozelených k zlepšenému výkonu, ale k zníženiu to neviedlo.

Po prestávke sa snažili zmazať manko

V druhom polčase začali Levičania aktívne, avšak strelu Zoráda a aj následnú dorážku Obického brankár Žiliny vykryl. Tretia gólová rana pre Levice prišla v 23. minúte, kedy hostia rozohrali aut dlhým centrom cez šírku ihriska a osamotený Hudek z voleja napálil loptu pomedzi bielikove nohy. Už o minútu neskôr bol sporne odpískaný pokutový kop v prospech hostí, ktorý Krištofík aj s veľkou dávkou šťastia premenil. Lopta sa odrazila od tyče do boku padajúceho Erika Bielika, od ktorého zamierila do siete. V 27. minúte prišiel vytúžený gól Levíc, ktorý peknou strelou zariadil Rakica. Oba tímy si potom vytvorili ešte niekoľko sľubných šancí na strelenie ďalšieho gólu, avšak obrancovia a brankári boli pozorní. Žilinu po strele Zoráda zachránila opäť tyč, naopak Levice pri penalte zachránil skvelým zákrokom náhradný brankár Martin Baniar. Výhodu pokutového kopu mali aj domáci, tú však Budovec nepremenil. Druhý gól nepadol ani po peknej akcii Levíc, ktorú zakončoval Rakica, ako inak, do žrde. 19 sekúnd pred koncom sa predsa len podarilo žltozeleným znížiť na 2:4 zásluhou Budovca. To už bolo na zvrat v zápase neskoro, ale Levičanom ešte stále ostáva dosť času v odvetnom stretnutí na palubovke Žiliny.

Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina 2:4 (0:2).
Góly: 27. V. Rakica, 40. M. Budovec – 15. P. Bruno Moura Da Silva, 16. M. Baláž, 23. M. Hudek, 24. P. Krištofík (pok. kop). Levice: Bielik, Baniar, Zorád, M. Obický, Misko, Rakica (K), Chudý, Tóth, Gabaš, Budovec, Bačík. Tréner: Pavol Gabaš. Žilina: Kováč, Hudek (K), Moura da Silva, De Lima Batista, Červený, Krištofík, Baláž, Káčer, Lajš, Holák, Škulec. Tréner: Patrik Krištofík. Rozhodovali: Bohun, Szkokan. Delegát: Budáč. Diváci: 200.

Povedal po zápase:
Pavol Gabaš, hrajúci tréner Futsal Teamu Levice: „Nebol to najlepší výkon z našej strany. Začali sme vlažne a mal som pocit, že počas celého zápasu nám chýbala iskra a koncentrácia v rozhodujúcich fázach. Nechali sme si streliť lacné góly a keď sme sa mohli vrátiť do zápasu, nastrelili sme niekoľkokrát konštrukciu brány. Asi sme v prvom polčase urazili šťastenu, keď sa nám podarilo trafiť šesťkrát tyč. Počas zápasu som sa snažil nabádať hráčov, aby sa viac koncentrovali. Nehrali sme uvoľnene, možno aj tým, že sme si pripúšťali zodpovednosť a dôležitosť zápasu. Prehrali sme o 2 góly a o to ťažšie to budeme mať v odvete. Musíme hrať s nasadením a pripraviť sa hlavne psychicky, pretože herne na nich máme. Niekoľkokrát sme ukázali, že vieme zvrátiť nepriaznivý stav a pokúsime sa o to aj v Žiline.“

Výsledok finále: Slov-Matic FOFO Bratislava – Pinerola Bratislava 5:2 (2:0), Rick 3, Rafaj, Serbin – Šporánek, Belaník.