Futsalisti nestačili na Žilinu

Futsal Team Levice prehral aj v druhom stretnutí série o 3. miesto a skončil tesne za medailovou trojicou. Štvrté miesto je aj napriek tomu pre Levičanov najväčším úspechom v histórií klubu.

Levičania majú napriek prehre za sebou najúspešnejšiu sezónu.(Zdroj: Lukáš Mandrák)

Súper bol nad ich sily

Levickí futsalisti cestovali do Žiliny na odvetný zápas v boji o tretie miesto s vedomím, že budú musieť doháňať náskok Žiliny z úvodného duelu v Leviciach. Ten Žilina vyhrala 4:2. Aj v odvetnom stretnutí mali lepší nástup Žilinčania, keď ich v 6. minúte poslal do vedenia Marconi de Lima Batista. Ešte v tej istej minúte dokázal vyrovnať skóre kapitán Levíc Ján Krivočenko, avšak o minútu neskôr poslal domácich po druhý krát v zápase do vedenia šťastným gólom hrajúci tréner Patrik Krištofík. Hektickú trojminútovku zavŕšil vyrovnávajúcim gólom levický kanonier Gabriel Švec. Po tomto góle sa hra upokojila a oba tímy sa viac sústredili na obranu. Dve minúty pred koncom úvodného dejstva strhol vedenie na stranu domácich Marián Hudek a Levičania vedeli, že ak chcú uspieť, budú musieť streliť minimálne 3 góly. Po zmene strán nastúpili hostia z Levíc odhodlaní. Ich vôľu však v 26. minúte zlomil štvrtým gólom Michal Škulec. O dve minúty neskôr sa podarilo znížiť na 4:3 Zorádovi, ale o ďalšie tri minúty zakončil presne Lukáš Červený a so šancami Levíc to vyzeralo zle. Zverenci Pavla Gabaša museli streliť 4 góly za 9 minút, čo sa proti dobre brániacej Žiline zdalo ako extrémne náročný cieľ. Kormidelník Levíc sa preto rozhodol pre hru bez brankára, avšak ani tá nepriniesla vytúžený úspech v podobe potrebných gólov. Levičania podľahli domácej Žiline 3:5 a po domácej prehre 2:4 zostali tesne za medailovými pozíciami. Pre Futsal Team je 4. miesto aj tak najväčší úspech v jeho krátkej histórií a Levičania sa za predvedené výkony počas celej sezóny určite nemusia hanbiť.

ŠK Makroteam Žilina – Futsal Team Levice 5:3 (3:2).
Góly: De Lima Batista, Krištofík, Hudek, Škulec, Červený – Krivočenko, Švec, Zorád.
Žilina: Kováč, Hudek (K), Moura da Silva, de Lima Batista, Červený, Krištofík, Baláž, Káček, Holák, Lajš, Škulec, Papajčík. Tréner: Patrik Krištofík. Levice: Bielik, Zorád, Švec, Graus, M. Obický, Misko, Rakica, Chudý, Tóth, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko (K), R. Obický. Tréner: Pavol Gabaš.
Rozhodovali: Peško, Botka. Delegát: Badura. Diváci: 150.
Povedali po zápase:
Pavol Gabaš, hrajúci tréner Futsal Teamu Levice: „Chceli sme zabojovať a otočiť vývoj série vo svoj prospech, takže nálada bola bojová. Žilina však bola dobre pripravená a nedopustila žiadne prekvapenie. Spočiatku sme nechceli brániť vysoko, skôr sme chceli brániť len našu polovicu a vyrážať do brejkov, s ktorými mala Žilina problémy. Ja som sa už v druhom striedaní zranil, takže som musel pomeniť zloženie jednotlivých formácií. Postupom zápasu sme museli prejsť na aktívnejšie napádanie, keďže sme inkasovali ako prví. Keď súper pridal ďalšie góly, my sme nemali čo stratiť a vrhli sme všetky sily do útoku. V druhom polčase sme skúsili aj hru bez brankára, ale to neviedlo k ničomu. Myslím si, že objektívne vyhral náš súper. Boli futsalovejší, my sme naopak boli fyzickejší. Pomohli im hráči z Brazílie, ktorí nakopli ich mužstvo vždy keď to bolo potrebné.“