Žlto-zelená paráda pred vypredanou halou

Levickí basketbalisti sfúkli v druhom semifinálovom zápase Spišskú Novú Ves a vyrovnali na 1:1. Séria bude pokračovať v sobotu na východe republiky tretím zápasom.

Jozef Vojtek, ktorý práve smečuje do koša, prispel k výhre 11 bodmi.(Zdroj: Patrik Štrba)

Semifinále - 2. zápas: Astrum Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 84:57 (43:24)
Klein s Englishom otvorili skóre druhého semifinálového zápasu. Spišiaci následne vyrovnali a až do šiestej minúty bol stav tesný (6:4, 8:6, 10:8). Potom zabodoval Henderson s Englishom, Bernard zasmečoval a po ďalších dvoch bodoch Toromana svietilo na tabuli v 9. min. 18:13. Levičania ešte päťbodovou šnúrou natiahli svoj náskok na desať bodov.
Na začiatku druhého dejstva začali hostia postupne doťahovať. Po Mrózových bodoch a koši Baldovského si v 5. min. za stavu 25:21 zobral oddychový čas domáci lodivod František Rón. Po ňom sa zranil Baldovský, ktorý už do hry nezasiahol a začal sa levický koncert. Výborne hral Henderson, ktorý doskakoval pod oboma košmi a presadzoval sa aj bodovo. Američan pred koncom svojou druhou trojkou upravil na 41:23, Mróz premenil jeden trestný hod, Koštomaj dva a bolo polčasových 43:24.
Na začiatku tretieho dejstva nazbierali hostia za dve minúty päť faulov, ale Levičania ich za to trestnými hodmi príliš netrestali. Náskok žlto-zelených začal aj napriek tomu postupne narastať. Po Bernardových trestných hodoch z 8. min. to bolo 54:27. Spišiaci ku koncu síce znížili, ale trojka s klaksónom od Denisa Toramana ich asi nepotešila.
Na začiatku poslednej štvrtiny boli v hale mexické vlny a začali padať aj trojky. Hosťujúci Bartoš dal v rýchlom slede tri, ale rovnako odpovedali Henderson, Urland a znovu Toroman. V 7. min. sa už Levičania bavili. Henderson asistoval Vojtekovi na parádny smeč a hala explodovala. Seman potom premenil trestný hod a bolo to o tridsať bodov (81:51). Záver sa už len dohrával za skandovaného potlesku levických fanúšikov.

R Brziak, Ženiš a Tomašovič, TH: 34/20 - 30/20, trojky: 6 - 3, fauly: 25 - 28, 2300 divákov.
Štvrtiny: 23:13, 20:11, 18:13, 23:20.

ASTRUM: Henderson 22, Bernard 13, Toroman 12, English 6, Červenka (Vojtek 11, Urland 8, Koštomaj 7, Seman 3, Klein 2, Lutovský, Stojanov).
BK 04: Baťka 10, Johnson 6, Baldovský 3, Jefferson 2, Mielczarek 2 (Bartoš 11, Mróz 9, Š. Bečarík 5, Demečko 4, Ulman 3, R. Bečarík 2, Kovalík 0).

HLASY TRÉNEROV
Jerzy Chudeusz, Spišská N. Ves: „Zo začiatku to bolo z našej strany trochu nervózne, ale hráči dobre bránili. Najväčší problém vidím v našej streľbe, ktorá bola naozaj žalostná. Nepremieňali sme trestné hody, z poľa sme mali úspešnosť 26%, o trojkách ani nehovorím. Levičania sa aj preto dostali do náskoku, ktorý si postupne udržiavali až do konca zápasu. Chlapci sa síce na palubovke snažili, ale nebolo to ono. Play off však pokračuje ďalej, v sobotu hráme doma a verím, že sa to opäť otočí v náš prospech.“

Frantšiek Rón, tréner Levíc: „Súhlasím s tým, že dnes sme mali výbornú obranu. Vychádzali nám aj zmeny v defenzívnej činnosti a z toho pramenilo aj to, že sme sa odtrhli na vyšší bodový rozdiel už v prvom polčase. Dnes nám to išlo, ale musíme sa koncentrovať na ďalší zápas, lebo určite to nepôjde takto samé od seba. V ďalšom zápase bude dôležitá agresívna obrana, ak ju hráči budú produkovať v takom tempe ako dnes máme šancu vyhrávať v týchto zápasoch aj vonku. Optimizmus z dnešného zápasu by som však trošku brzdil. Spišiakom dnes nepadali trojky a ich hra je na tom postavená, doma budú v inom prostredí. My sa musíme opäť koncentrovať na našu hru a na východe hlavne aktívne a agresívne brániť.“

Stav série 1:1.

Fotogaléria Patrika Štrbu

1. Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto 430
  2. Levičanka sa prebojovala medzi najlepších rečníkov 363
  3. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 321