HK Levice doma zdolal aj favorizované Nové Zámky

Levičania sa týmto víťazstvom dostali na tretie miesto v priebežnej tabuľke druhej ligy skupiny A.

(Zdroj: Ivan Porubský)

HK Levice - HC Mikron Nové Zámky 4:0 (0:0; 1:0; 3:0)

Levičania sa v tomto dôležitom zápase predstavili s väčšinou mladých hráčov a s tromi juniormi, ktorí mali premiéru v A teame - Prandorfy, Vrťo a Pitlanič. V prvej tretine, ktorá sa hrala veľmi opatrne, sme sa nedostali prvých desať minút ani k strele na bránu, čo neveštilo nič dobré. Obe mužstvá sa nepresadili a hra bola stále otvorená. Do druhej tretiny sa akoby naši mladí osmelili a hra začala naberať na obrátkach. Hrali sme útočný hokej a súpera sme nepúšťali do ničoho. Hoci strelecky sme vynikali, až šestnásta strela v poradí od juniora Prandorfyho, po prihrávke Ostertága, skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Do konca tretiny sa hralo opatrne a stav 1:0 sa nezmenil.

V tretej tretine bolo úlohou hráčov veľmi neotvárať hru, ale zodpovedne brániť súpera a udržať si víťazstvo. Hra mala úroveň, hralo sa rýchlo, efektívne, bolo sa na čo pozerať. Keď po faule na Libora Kmeťa rozhodca nariadil trestné striedanie, celá lavička držala palce, aby Libor premenil a poistil výsledok, čo sa aj stalo a na tabuli svietilo 2:0. Hra sa viditeľne uvoľnila a hráči sa ešte s väčšou bojovnosťou pustili do súpera, pretože ten akoby strácal sily. Naši juniori mu dávali zabrať. V 13. minúte sa za rovnovážneho stavu 4 na 4 presadil opora mužstva Martin Gálik, ktorý presne namieril a prekonal brankára hostí po tretíkrát. Ani nie o minútu v našom oslabení Miro Filip po prihrávke Mareka Matúša presnou strelou akoby napodobnil predchádzajúceho strelca, vsietil štvrtý gól a tak uzavrel skóre na 4:0. Levičania sa do konca zápasu spoľahlivo ubránili a brankár Kusý si vychytal druhé čisté konto. Mladí hráči v zápase ukázali bojovnosť a svojou chuťou a elánom sa zaslúžili o cenné víťazstvo. Ukázali, že levický hokej má pokračovateľov z radov svojich odchovancov.

Góly LV: 36. Prandorfy (Ostertág), 48. Kmeť, 53. Gálik (Javorčík), 54. Filip (Matúš). l HK: Kusý - Drgoň, Javorčík, Káčer, Martiška, Megyesy, Pitlanič - Gálik, Ostertág, Filip, Kmeť L., Kmeť M., Matúš, Vrťo, Prandorfy, Majerský, Mäsiar, Matejov. l Vylúčenia: 4:7 navyše Koftun (Nové Zámky) na 10 min. - napadnutie zozadu, Strely: 41:26.

13. kolo: Hamuliakovo - Prievidza 8:7 p, Partizánske - Dubnica 7:2, Dynamax Nitra mal voľno.

2. Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto 249
  3. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 141