Levickí karatisti na M SR opäť víťazne

V sobotu 26. mája sa v Martine uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v karate. Pretekári z klubu Goju - ryu Levice opäť zabojovali a zožali nejeden úspech.

Družstvo levických karatistov

Pankuličová s Valentíkovou v rozstrele

Po otvorení súťaže sa v plnom prúde rozbehlo súborné cvičenie KATA. Chiara Holečková sa v kategórii 6 až 9 ročných dievčat OPEN umiestnila na 1. mieste. Bianka Havranová, ktorá v tejto kategórii taktiež presvedčila, získala striebornú medailu. René Kubovič v kategórii kata muži goju - ryu štýl vo finále zabojoval o zlato so skúseným pretekárom, ktorý napokon úspešne skončil na 1. mieste. V kategórii OPEN sa umiestnil na 2. mieste. Nina Pankuličová a Martina Valentíková sa v kategórii kata ženy goju - ryu štýl stretli v rozstrele o 2. priečku. Martina skončila na 2. pozícii a Nina získala 3. miesto. Taktiež v kategórii OPEN bolo poradie rovnaké. Samuel Longauer, v kategórii chlapcov 6 až 9 rokov skončil na 1. mieste a získal tak zlatú medailu. Pretekári v družstve kata v zložení Longauer, Holečková, Havranová, obsadili 2. miesto.

Mikulecová, Furda a Valentík prví

Počas odovzdávania cien z prvej časti súťaže sa už pripravovali pretekári klubu na kumite (športové karate), kde Tomáš Valentík ako prvý nastupujúci skončil v kategórii muži +78kg na 1. mieste. Taktiež v kategórii mužov bez rozdielu hmotnosti potvrdil svoje kvality a odniesol si druhú zlatú medailu. David Furda sa v kategórii 8 až 9 ročných chlapcov do 140cm spolu s Márkom Pšenákom dokázali prebojovať až do finále, kde napokon skončil David zlatý a Márk strieborný. Nikola Mikulecová skončila v kategórii 14 až 17 ročných na 1. mieste.

Kraus prekonal očakávania

Svoju šikovnosť preukázala aj v kategórii bez rozdielu hmotnosti, kde opäť s prehľadom zvíťazila. Dominika Víghová skončila na 3. mieste. Gregor Kupkár v kategórii 12 až 13 ročných chlapcov do 160cm získal zlatú medailu. Matúš Kanás preukázal obrovskú bojovnosť, kedy v kategórii 10 až 11 rokov +140cm dostal oveľa vyšších súperov, avšak medailu nezískal. Peter Tóth získal v kategórii 10 až 11 ročných chlapcov 3. miesto. Dominik Miko skončil v kategórii 14 až 17 ročných do 60kg na 2. prečke. Veľkým prekvapením bol Alexander Kraus, ktorý sa v kategórii 14 až 17 ročných chlapcov nad 70kg excelentne prebojoval až do finále, kde s úplným prehľadom a obrovskou bojovnosťou zvíťazil a odniesol si krásnu zlatú medailu.

Zabodovali aj družstvá

Družstvám sa v ženskom zložení Víghová, Mikulecová a Šiandorová a v chlapčenskom zložení Furda, Pšenák a Kanás podarilo spoločnými silami vybojovať ďalšie 2 strieborné medaily. Lepší výkon podali muži, kedy v zložení Valentík, Zelinka a Kraus spoločnými silami zvíťazili a skončili na 1. mieste.

Vyhodnotili najlepších

Na konci súťaže boli vyhodnotení najlepší športovci a víťazi športovej sezóny za rok 2011/2012, kde sa umiestnili Tomáš Valentík, Nina Pankuličová, Peter Zelinka, Nikola Mikulecová a Dominika Víghová, ktorí sa snažia podávať celosezónne vyrovnané výkony.