Patrícia Hollá sa stala 3-násobnou majsterkou Slovenska

Vyvrcholením tohtoročnej letnej plaveckej sezóny boli Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov a juniorov, ktoré sa v dňoch 15.- 17. júna konali na dlhom 50 m bazéne bratislavských Pasienkov.

Patrícia Hollá (uprostred) na stupni víťazov.

BRATISLAVA. Na nich sa predstavili aj šiesti pretekári plaveckého klubu ŠK Aquasport Levice - Patrícia Hollá, Monika Slamková, Alexandra a Nina Paulínyové, Soňa Drábiková a Marek Pavuk. Patrícia Hollá si v kategórii žien vybojovala titul Majsterky SR na 200 m motýlik v čase 2:30,59 min. Do finále sa prebojovala s najrýchlejším časom z dopoludňajších rozplavbách, čo znamenalo najlepšiu východiskovú pozíciu finálového preteku. V ňom nenechala nič na náhodu, hneď po štarte sa dostala do vedenia, ktoré si s prehľadom udržala až do záverečného finišu. Zároveň toto umiestnenie znamenalo aj juniorský majstrovský titul v tejto disciplíne. Okrem toho získala majstrovský titul aj v disciplíne 800 m voľným spôsobom v čase 9:35,53 min v kategórii junioriek, čo znamenalo celkové 2.miesto u žien. V juniorskej kategórii získala celkovo 4 medaily, okrem týchto troch zlatých získala striebornú medailu na 400 m voľným spôsobom (4:40,66 min.) a bronz si vybojovala v najdlhšej disciplíne podujatia 1500 m voľný spôsob (19:03,15 min.). Na stupne víťazov sa postavila aj 14 ročná Alexandra Paulínyová, ktorá si vyplávala tri medaily. V juniorskej kategórii obsadila 2. miesto (celkovo 3.m) v disciplíne 200 m znak časom 2:27,91 min. a na polovičnej trati na 100 m (1:10,37 min.) získala bronzovú medailu. Do finálových bojov o medaily sa ešte prebojovali aj Soňa Drábiková a Marek Pavuk, ktorí sa v konkurencii seniorov a juniorov umiestnili v prvej desiatke. Tri tituly majsterky SR Patrície Hollej (celková jej bilancia - 3 zlaté, 2 strieborné a 1 bronzová medaila) boli úspešným vyvrcholením a zlatou bodkou tejto sezóny.