Levice sa dostali do čela tretej ligy

Levice po výbornom výkone proti Piešťanom potvrdili svoju výbornú formu, keď svojho súpera dokázali zdolal 2:0.

(Zdroj: Fotoštevo)

Levice - Piešťany 2:0 (2:0)

Obe mužstvá nastúpili do zápasu opatrne, ale od začiatku bolo vidieť, že Levice majú väčšiu snahu tento zápas vyhrať. Hostia mali prvú šancu v 14. min., keď strelu z pravej strany pozorný Pahulyi kryl. V 16. min. po nezištnej prihrávke Molnár prenikol po ľavej strane, vystrelil, jeho strela sa odrazila od tyče a už za čiarou sa ju snažil hosťujúci Vallo vytlačiť, čo sa mu napokon nepodarilo. Gól bol pripísaný Molnárovi. V 26. min. to bol opäť Molnár, ktorý dostal presnú prihrávku za obranu, obišiel brankára a pohodlne skóroval. V 46. min. mal Feješ veľkú šancu, ktorá však ostala nepremenená. Hostia v prvom polčase neohrozili bránku Pahulyiho. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. V 78. min. mal Molnár veľkú šancu, brankár hostí bol však pozorný. V tej istej min. Gligič ohrozil domácu bránku, Pahulyi však jeho strelu kryl. Ďalšiu veľkú šancu mali Levičania v 86. minúte, keď J. Varga vystrelil, jeho strela však skončila u gólmana hostí. Hostia ani v druhom polčase toho veľa nepredviedli a Levice tak zaslúžene zvíťazili aj vo svojom treťom vystúpení v rade.

Góly: 16. a 26. Molnár. R Smolák, ŽK: Feješ - Moravčík, Guamache Mehdi, Halás, 920 divákov. SLOVAN: Pahulyi - Fekiač, Palic, P. Varga, Turčan, Hlaváčik, Feješ (67. Šlachta), Molnár, Bobor (84. J. Varga), Kovács, Petráš (63. Ivan). Tréner J. Prochotský. PFK: Hodulík - Valla, Vyskoč, Chebeň, Sailer, Galba, Gligič, Pyrka (46. Halász), Guemache Mehdi (73. Rusnák), Moravčík, Ulrich (69. Valachovič). Tréner Sz. Petényi.

Nové Zámky - Dunajská Lužná 4:0 (3:0)

Taktovky sa od úvodných minút chytili domáci, avšak hrúbky v ich obrane dostávali do šancí hostí, no našťastie pre FKM bez gólového efektu. Novozámčania ohrozovali stále viac bránu súpera a dočkali sa v osemnástej minúte, keď prihrávku Iliča zblízka doklepol do brány Košút. Domácich vedúci gól ešte viac povzbudil a ani druhý úspech nenechal na seba dlho čakať. Po najkrajšej akcii zápasu posadil Gajdoš ideálny center na hlavu Košúta a bolo 2:0. Marek Košút bol v stretnutí pri streleckej chuti a krátko pred prestávkou po úniku zavŕšil svoj hetrik. Po zmene strán sa hostia pustili s veľkou vervou do útočenia. Pritlačili domácich, no skórovať sa im nepodarilo. Najbližšie ku gólu mali po hlavičke Hrnčára v 54. minúte, tá však skončila na žrdi. Viac než polovicu druhého dejstva hrali hostia v presile o jedného hráča, no boli to oni, ktorí inkasovali po štvrtýkrát.

Góly: 18., 32. a 43. Košút, 87. R. Cingel. R Sedlár, ŽK: Hlavačka - Pipíška, Kecskéš, Brunovský, ČK: 67. Hlavačka (NZ), 315 divákov. FKM: Mihálek - Zsák, Ešek (13. Gajdoš), Hlavačka, Áč, Jurík (68. Bacigál), Ilič, Bukovič, Fehervári, Bombicz (61. R. Cingel), Košút. Tréner J. Chovanec. OFK: Močko - Pipíška, Tóth, Puchner, Hrnčár, Kecskéš (74. Strelka), Baláž, Jackuliak, Gallik (46. Brunovský), Molnár (76. Hlina), Peťovský. Tréner I. Vrabec.

Vrbové - Nemšová 1:0 (1:0)

Vo Vrbovom začali lepšie hostia, keď za deväť minút kopali tri rohy a vyslali na domáceho Rýzeka dve strely. V 10. minúte sa však predviedli domáci, keď sa k lopte dostal Andrísek a zhruba z 20 metrov trafil presne k žrdi - 1:0. V 32. minúte Kumančík potiahol loptu po pravej strane, zacentroval do pokutového územia na hlavu Sumera, ten však loptu poslal vedľa. V 40. minúte bol na hranici pokutového územia faulovaný Sumer, jeho priamy kop z uhla však priniesol domácim iba roh. Andrísek sa pokúšal aj o svoj druhý gól v zápase v 55. minúte, zvnútra pokutového územia však poslal loptu pozdĺž bránky. O niekoľko minúte neskôr vystrelil spoza šestnástky Hornák, ale aj on mieril nepresne. Ten istý hráč mal o tri minúty znova šancu, ale z 8 metrov nastrelil skúseného brankára hostí Bobota. Do tretice Andrísek potiahol útok po ľavej strane, prihral Hornákovi, ten asi z 22 m netrafil bránku. Domáci chceli potvrdiť vedenie, keď Kuťka prihrával do pokutového územia loptu Andrískovi, ale brankár hosti bol rýchlejší. Do konca zápasu hostia hrozili a chceli vyrovnať, kopali tri rohy, ale neboli úspešní ani pri priamom kope Fabuša z 26 metrov, keď poslal loptu nad. V poslednej minúte fauloval Táčovský, za čo videl druhú žltú kartu a bol vylúčený. Domáci si vak prvé víťazstvo v sezóne už vziať nenechali.

Gól: 10. Andrísek. R Očenáš, ŽK: 22. Poláček, 44. Mihok, 50. Táčovský - 15. Husár, 41. Kresánek, 54. Marušinec, 84. Beňo, 86. Fabuš. ČK: 90. Táčovský, 160 divákov. VRBOVÉ: Rýzek - Mišura (20. Táčovský), Poláček (85. J. Piršel), Mihok, Herceg, Kumančík, T. Gažík, Kuťka, Sumer, Hornák, Andrísek (79.Koyš). Tréner K.Šimo.NEMŠOVÁ: Bobot - Svatík, Marušinec, Kresánek, Amrich (46. Kyselica), Ďuďák, Fabuš, Trška (72. Beňo), Husár, Šiko (46. Bretschneider), Červený. Tréner M. Spúrný.

Moravany - Petržalka 3:0 (2:0)

Domáci mali celozápasovú prevahu, ktorú začali potvrdzovať už od desiatej minúty. Po priamom kope domácich si nabehol Verchola a otvoril skóre zápasu. O sedem minút neskôr poslal dlhý pas z vlastnej šestnástky dopredu Glos, loptu si až na hosťujúcej šestnástke spracoval Švestka, Bolech proti nemu vybehol a Švestka lobom zvýšil na 2:0. Domáci sa za stavu 2:0 upokojili a útoky na bránku Petržalky čiastočne ustáli. Do druhého dejstva opäť vstúpili lepšie domáci, ktorí zahrávali rohový kop a Klačman zvýšil v 50. minúte už na 3:0. Hostia sa snažili skorigovať hlavne z rýchlych brejkov, ktoré však domáca obrana s pokojom vyriešila. Domáci využili celozápasovú prevahu na víťazstvo 3:0.

Góly: 10. Verchola, 17. Švestka, 50. Klačman. ŽK: 28. Rusnák, 61. Čavojský - 9. Sokol, 52. Kratochvíl, ČK: 77. Čavojský, 200 divákov. MORAVANY: Planický - Vajda, Rusnák, Zúbka (88. Pekár), Švestka, Glos, Čavojský, Verchola, Miklovič (71. Sládek), Klačman, Boháček (82. Ďuriš). Tréner A. Filip. PETRŽALKA: Bolech - Klenovský, Gabura (31. Tomšík), Hanták, Havrila, Plichta, Brányik, Sokol (59. Horváth), Hečko (72. Cibulya), Kratochvíl, Kubaši.

Sereď - Nitra jun. 2:3 (1:0)

Domáci vstúpili s úmyslom odčiniť prehru po Petržalke, no ako prví ohrozili bránu už v 2. min hostia strelou Hnilicu. V 4. min. po centri Piláta Kasaj vo vyloženej šanci bránu netrafil. V 24. min. sa vedenia ujali hostia, keď spoza šestnástky namieril Zelenický. Následne nato Tarek z ostrého uhla bránu tesne netrafil. V 30. min. domáci vyrovnali na 1:1, keď po centri Penciaka dorazil do brány loptu Filo. V 42. min. sa hostia opäť ujali vedenia po hlavičke Adámeka. V druhom polčase v 52. min. Filo nespracoval prihrávku Gála, ale vzápätí dorážal center Piláta – 2:2. Domácim sa v 71. min. opäť naskytla šanca z nájazdu, ktorú brankár Kopecký Pilátovi vyrazil. V závere zápasu Hnilica pekne vysunul Zelenického a ten rozhodol o víťazstve mladých Nitranov.

Góly: 30. a 57. Filo - 24. a 77. Zelenický, 42. Adámek. R Špaček, ŽK: Pecho, Chalány, Šnegoň – Kotona, Halaji, Adámek, Pitra, 322 divákov. ŠKF: Karmažín - Tarek, Chalány, K. Vaško, Penciak, Gál (71. Dobiš), Pecho, Kasaj, Hudec (71. Korman), Filo (64. Šnegoň), Pilát. Tréner T. Meszlényi. FC: Kopecký - Halaji, Kaspřák, Kotora, Petráš, Ács, Adámek (90.+ Brath), Hnilica, Bakule, Németh (89. Pitra), Zelenický. Tréner P. Hnilica. DUŠAN ŠVEHLA

Vráble - Topoľčany 4:2 (1:2)

Vo svižnom zápase ako prvý nedal zblízka gól Garaj, na druhej strane nebezpečne pálil Královič. Po výbornej práci Úškrta neuspel v nájazde opäť Garaj. V 21. min. ale Vráble zmrazil trestňák hostí, keď Sojka nešťastne predĺžil loptu do vlastnej šibenice. Onedlho po peknom pase premenil nájazd na Straku na dvakrát Královič - 0:2. Žochári potom dostali krídla a hrali s ľahkosťou, naopak Spartak v hernom kŕči. Dve tutovky Otočku aj vďaka Strakovi ale gólom neskončili. Od 40. min. to už ale bol veľký vrábeľský koncert. Kontaktným gólom z dorážky ho odštartoval Sojka. Krátko po zmene sa z 30 m gólovou bombou pod brvno „á la Ronaldo“ prezentoval Balko - 2:2. Aktivita Spartaka priniesla ovocie keď Ondrka po hrubej chybe ponúkol nájazd Garajovi a ten v ňom už nezaváhal. V 74. min. prešiel Kupec cez piatich hráčov a Balko tvrdou strelou preveril Furku. Gólovú bodku a zaslúženú výhru spečatil po priťuknutí Sojku strelou z prvej Garaj.

Góly: 41. Sojka, 53. Balko, 69. a 83. Garaj -21. vlastný (Sojka), 25. Královič. R Trenčanský, ŽK: Šándor, Husár - Šnirc, Remeň, Balážik. 440 divákov. SPARTAK: Straka - Feješ, Šándor, Husár, Kupec - Hambálek - Balko, Úškrt, Blaho (68. Dzurek) - Sojka (90. Hamar), Garaj (88. Mjuller). Tréner M. Šándor. MFK: Furka - Ondrka, Ondruš, Oršula, Mikuš (10. Remeň, 46. Balážik) - Koprda, Šlosár, Královič (77. Michalík), Šnirc - Badinský, Otočka. Tréner J. Mikloška. ĽUBOŠ MODZGA

AFC Nové Mesto nad Váhom - LP Domino Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 45. Žák, 53. M. Šebek - 84. Gubančok. Rozhodoval: Debnár, 150 divákov.

Slovan jun. - Trnava jun. 2:1 (0:0)
Góly: 50. Kuráň, 89. B. Turčák - 60. Ciprys. Rozhodoval: Ihring, 150 divákov

1. Levice 3 3 0 0 6:1 9 (+3)

2. Nitra jun. 3 3 0 0 8:4 9 (+6)

3. Nové Zámky 3 2 0 1 7:3 6 (0)

4. Vráble 3 2 0 1 7:5 6 (0)