Levičania v oklieštenej zostave len remizovali

Levickí futsalisti nastúpili na palubovke predposledného tímu v značke oslabenej zostave, čo sa napokon aj prejavilo na ihrisku po remíze 4:4.

12. kolo

KSF Doxx Žilina - Futsal Team Levice 4:4 (2:3)

Góly: Švec 3, P. Gabaš. Levice: Molnár, Bielik, Budovec, Zorád, Chudý, Rakica, Švec, Adami, Tréner: J. Duhony. Diváci: 300. ŽK: Rakica. R: Botka, Rogoň

Levičania vycestovali na zápas do Žiliny v značne oklieštenej zostave. Snažili sa hrať od úvodu zo zabezpečenej obrany. Úvod stretnutia bol opatrný z oboch strán. V 4. min Horký sa dokázal presadiť, po kombinačnej akcii - 1:0. Následne si vytvorili domáci hráči územnú prevahu a strelami z diaľky sa snažili prekvapiť Molnára, ktorý však bol pozorný. V 8. min dvojica Budovec – Gabaš prečíslila obranu súpera, ale žiaľ bez presného zakončenia. Levičania sa otriasli z prevahy domácich a začali oni diktovať tempo zápasu. V 10. min bol Chudý faulovaný, hostia zahrávali priamy kop, po nacvičenom signály lopta skončila tesne nad bránkou Žiliny. O minútu nato už Švec trafil loptu tak ako chcel a vyrovnal na 1:1. Domáci sa potom vrhli do útoku a snažili sa streliť druhý gól. Nakoniec v 18. min sa im to aj podarilo, keď sa Németh uvoľnil cez dvoch hráčov a upravil na 2:1. Záver prvého polčasu, ale patril hráčom Levíc. V 19. min sa presadil Gabaš a vyrovnal na 2:2. A v samom závere Švec tvrdou strelou nedal šancu gólmanovi a bolo to 2:3. V druhom polčase Žilinčania vybehli na svojho súpera, vypracovali si šance a strieľali z každej pozícií. Brankár Molnár svoje mužstvo podržal a hlavne vďaka nemu sa skóre v tejto časti stretnutia nemenilo. Nakoniec sa súper dokázal presadiť a vyrovnal na 3:3. Gól domácich ešte viac povzbudil a hnal do útoku. V 25. min Rakica uvidel žltú kartu. Hra mala svoje grády a útoky sa striedali na oboch stranách. V 34. min Štylla po štandartke aj zo šťastím dostal loptu do levickej bránky – 4:3. V 36. min si tréner Duhony zobral oddychový čas stiahol Molnára z palubovky a Levičania hrali power-play. Vypracovali si šance, postupne Švec, Gabaš a Zorád neuspeli v súboji s domácim brankárom. A veľkú šancu mal aj Rakica, ale ani on nedal. Nakoniec po Zorádovej ideálnej prihrávke Švec vyrovnal na 4:4. V závere duelu sa domáci snažili streliť víťazný gól, ale pozorná hra Levičanov im to neumožnila. Deľba bodov je spravodlivá, hostia podali kolektívny výkon. Hráči bojovali do poslednej sekundy stretnutia. V drese Levíc sa predstavil prvýkrát aj Adami, ktorý svojim výkonom nesklamal.

Povedal po zápase:

Gabriel Švec, autor 3 gólov
„Zápas sme začali opatrne a domáci na nás zahrali presing. Postupne sme vyrovnali hru a začali byť nebezpečný. Veľmi dobre nám vychádzali rohové kopy z čoho sme dali aj dva góly a mohlo byť ich viac. Zápas v druhom polčase chcelo každé mužstvo rozhodnúť pre seba. My sme nakoniec museli zachraňovať bod v poslednej minúte. Myslím, že tento zápas mal vynikajúce tempo a veľa šancí na obidvoch stranách.“

1. sTC Púchov 10 8 1 1 46:30 25
2. Levice 11 7 2 2 63:43 23
3. For. Púchov 11 6 2 3 67:53 20
4. Nové M./V. 11 5 2 4 63:57 17
5. B. Bystrica 11 4 4 3 59:46 16
6. Žir. Žilina 11 5 0 6 55:65 15
7. Trnava 10 5 0 5 49:60 15
8. Prievidza 11 4 1 6 50:51 13