Slovenský pohár patrí Komárnu

(Zdroj: SITA)

Levice boli počas víkendu dejiskom finálového turnaja o Slovenský pohár. V rozhodujúcom zápase na seba pred fantastickou diváckou kulisou narazili domáce Levice a aktuálny líder Slovenskej extraligy Komárno. Po záverečnej dráme napokon Slovenský pohár získalo Komárno.

Astrum Levice - MBK Rieker Komárno 74:76 (19:27, 16:21, 20:19, 19:9)

Lepší vstup do zápasu mali domáci basketbalisti, keď sa ujali vedenia 2:0 Simmonsom. V 2. minúte po trojke Kempa viedli už 7:2. Následne však Komárno otočilo na 7:9. Mužstvá sa striedali vo vedení, ale záver štvrtiny lepšie vyšiel hosťom, ktorí domácim uskočili na 19:27.

Druhú periódu otvoril domáci Fields, ale potom sa slova znova ujali hostia. V 5. minúte viedli už 28:42, čo prinútilo domáceho trénera Olega Meleščenka siahnuť po oddychovom čase. Ani ten však Leviciam nepomohol a do šatne išlo Komárno s vedením 35:48.

Aj tretiu štvrtinu bodovo otváral domáci Brandon Fields, ale hostia z Komárna si naďalej udržiavali dostatočný náskok. V 7. minúte Rieker viedol 50:61. Tretiu štvrtinu síce vyhrali domáci 20:19, ale stačilo to iba na výsledok 55:67.

Posledná perióda priniesla mimoriadnu drámu a opäť do tretice ju načal Fields, ktorý v 32. minúte znižoval na rozdiel 6 bodov (61:67). Plná levická hala bola v napätí až do úplného konca zápasu. Následne však prišiel zbytočný faul Addisona, ktorý Levičanom určite nepomohol. V 35. minúte však domáci Jopo Vojtek trafil za dva a upravil na 65:68. Levičania dokonca minútu pred koncom išli do vedenia 74:73, ale Komárňan Vincent Simpson trojkou schladil domáce publikum. Domáci mali ešte v úplnom závere obrovskú šancu na trojkovú odpoveď, ale Jeremy Simmons minul. Slovenský pohár napokon získali hostia z Komárna po výsledku 74:76.

Najviac bodov: Kemp 17, Fields 14, J. Simmons 12, Grznár 11, Vojtek 7, Marchyn 5, Addison 4, Mrviš 4, Nuhanović 0, Lehman 0 - Šoška 19, Lowe 17, Simpson 13 (3 trojky)
TH: 21/14 - 20/13, fauly: 21 - 24, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Brziak, Gabara a Zubák, 2000 divákov

Povedali po zápase:

Oleg Meleščenko (tréner Levíc): "Komárňanom sme dovolili vypracovať si už v prvom polčase vedenie, ktoré sme po zmene strán museli doťahovať. Stálo nás to veľa síl. V prospech súpera hovoril počet doskočených lôpt (45, resp. 23), čo tiež rozhodlo."

František Rón (tréner Komárna): "O výsledku stretnutia rozhodlo doskakovanie pod oboma košmi. V prvom polčase sme boli aj v útočnej fáze úspešnejší, po zmene strán začali Levičania sťahovať náš náskok. Napokon sme zvíťazili aj s prispením šťastia."