Kuriačková sa stala majsterkou Európy v duatlone

Zlatá medaila na krku a holandské tulipány v náručí – to boli ozdoby dekorácie najlepších junioriek na Majstrovstvách Európy v duatlone v holandskom Horste.

Ivana Kuriačková (v strede) opäť bodovala.

Nadpriemerne rýchle preteky

Ivana Kuriačková počas chladného víkendu 21. apríla svojím výkonom zahriala všetkých priaznivcov duatlonu na Slovensku. Šprint duatlon, ako sa presne nazýva táto disciplína, 5 km beh, 20 km bicykel a k tomu ešte 2,5 km beh, bol naozaj nadpriemerne rýchly. Aj preto slabšie trénované, či v úvode sezóny nerozbehané pretekárky, ihneď po štarte začali zaostávať. No skúsená Ivana si kontrolovala špicu pretekárok a pred záverečným behom si veľmi šikovne poradila s odovzdaním bicykla v depe, kde získala cenné sekundy a do druhého behu našliapla v takom tempe, na ktoré už súperky nestačili zareagovať. Do cieľa dobehla so slovenskou vlajkou. Zvíťazila časom 1:03:05 h pred Schwiening z Británie a Gomez zo Španielska.

Bicykel jej premiestnili

Ani počiatočné problémy organizátorov, na ktoré pol hodinu pred štartom upozornila Ivanka svojou brilantnou angličtinou, keď jej bicykel z bližšie nešpecifikovaných dôvodov umiestnili na iné miesto ako mali jej súperky, ju nevyviedli z rovnováhy a plne sa koncentrovala iba na preteky.

Fazekaš zabojoval tiež

Tadeáš Fazekaš patril vekom medzi najmladších a obsadil 25. miesto. Skúsení starší pretekári, výkvet európskeho juniorského duatlonu, mu nedovolili lepšie sa umiestniť. Jeho štart bol dôležitý, hlavne pre skúsenosti z veľkých pretekov, ktoré sa mu zídu v ďalších rokoch v juniorke. Preto nie len kvôli víťazstvu sa oplatí tvrdo trénovať, ale aj pre pocit čo je ľudské telo schopné dokázať, na aké dno siahnuť.

1. Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto 410
  2. Levičanka sa prebojovala medzi najlepších rečníkov 380
  3. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 325