Levickí futsalisti sa do semifinále neprebojovali

Aj keď Futsal Team Levice podal na palubovke FTVŠ UK Bratislava svoj najlepší výkon, do semifinále nepostúpil.

(Zdroj: FOTOŠTEVO)

Tento raz sa o body nehralo

O mene prvého semifinalistu sa nerozhodlo na palubovke prešovskej športovej haly. Mužstvo MFK Tuperware Nové Zámky nevycestovalo na východ Slovenska na odvetný štvrťfinálový zápas. Čo bolo hlavnou príčinou nevycestovania Novozámčanov jasné nie je. Prvá semifinálová dvojica je už známa. Slov-Matic FOFO Bratislava si zahrá s FK Slovanet Prešov. V stredu sa rozhodlo o druhej semifinálovej dvojici, ktorou je Across Pinerol Bratislava a FTVŠ UK Bratislava. Futsal Team Levice, hoci odohral svoj najlepší zápas zo všetkých troch s FTVŠ UK Bratisalava, na pôde súpera nepostúpil. V zápase, kde sa rozhodlo o semifinalistovi, Levičania prehrali 4:1, po polčase 2:0, kde autorom gólu bol skúsený E. Zorád.
„Tu sa nehralo o body, ale o čo najdlhšie zotrvanie v ďalšej časti najvyššej súťaže. Hráči, realizačný tím i vedenie klubu si túto skutočnosť uvedomovali,“ hovorí J. Duhony, tréner žlto-zelených. Až na P. Molnára celok disponoval so všetkými hráčmi. Hral na tri štvorky a dvoch brankárov.

Brankár súpera s heroickým výkonom

Tréner J. Duhony po prvýkrát točil všetky tri štvorky. „Myslím si, že všetci hráči podali dobrý výkon. Nevyvarovali sa však niektorých chýb, ktoré nás stáli postup. Hrali lepšie ako na levickom stretnutí. Vypracovali si veľa streleckých príležitostí. V druhom polčase už len hrali proti súperovmu brankárovi, ktorý podal heroický výkon. Hlavne vďaka nemu FTVŠ UK Bratislava postúpila,“ vysvetľuje tréner Levičanov, ktorý si nemyslí, že výhra je o šťastí. „Je to o šikovnosti strelcov alebo nešikovnosti brankára.“
Futsal Team Levice od začiatku vstupoval do zápasu s nasadením. Domáci boli aktívnejší. Hra sa postupne vyrovnala do desiatej minúty. V závere prvého polčase však Levičania spravili fatálnu chybu, ktorú súper potrestal. V druhom polčase hrali aktívnejšie. Mali veľké množstvo šancí, ktoré ale nepremenili.

Verili v postup do semifinále

„Napriek prehre ďakujem hráčom za ich prístup. Dobre sa zhostili svojich úloh i novici. Zapadli veľmi dobre. Hoci sa vyskytlo zopár nedostatkov, pripisujem to zatiaľ ich neskúsenosti,“ rozpráva na rovinu tréner levických futsalistov, ktorého zámerom je pokračovať v nasledujúcej sezóne v podobnom zložení. Verí, že výkon mužstva bude v ďalšom ročníku ešte na vyššej úrovni. Hráči netaja sklamanie. „Verili sme, že postúpime, no prehra nás nepodlomila. Hrali sme dobre. Najlepšie zo všetkých troch zápasov. Potvrdilo sa však, aký dôležitý je brankársky post.“
Nateraz čaká Futsal Team Levice prechodné obdobie, kedy sa hráči po sezóne zregenerujú. Fanúšikovia si znova po rokoch odmlky dokázali nájsť na zápasy cestu. Obľúbili si futsal natoľko, že na stretnutia chodili, podľa slov J. Duhonya, vo veľmi peknom počte. „Futsal sa stal pre nich spoločenskou udalosťou, ktorá stála za povšimnutie. Verím, že nás diváci budú podporovať svojou účasťou aj ďalšiu sezónu. Budeme sa snažiť odmeniť sa im za to dobrými výkonmi,“ teší sa tréner Levičanov Jozef Duhony.

1. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 539