Miroslava Jánošová vybojovala pre ŠK Atóm Levice v kross triatlone zlato

Triatlonisti z ŠK Atóm Levice odštartovali kross triatlonovú sezónu. Pozbierali ďalšie nové ocenenia aj v akvatlone.

Verbovský dorasteneckým majstrom SR

Mikrotriatlon vo Dvoroch nad Žitavou vrcholil až v záverečnom bežeckom okruhu. Český olympionik z Londýna a pravidelný účastník svetových pohárov Jan Čelústka zrýchlil, keď bolo najviac treba a jasne zvíťazil v čase 0:58:55 s náskokom 42 sekúnd pred Tadeášom Fazekašom. Matúš Verbovský zaostal až v samom závere, ale týmto výkonom získal dorastenecký titul majstra Slovenska.

Ivona Miklóšová má časom 1:06:22 získala juniorský triatlonový titul pre rok 2014. Dokonca ju nepredstihla ani žiadna zo starších žien. Vígľaš s Macekom získali 3. a 4. miesto. Žiačka Karin Jánošová bola piata a Viktória Titková šiesta. Vo veľmi príjemnom, i keď mierne veternom počasí, podali spoľahlivé výkony i ostatní triatlonisti ŠK Atóm Levice, a tak trénerka Marika Kuriačková odchádzala domov v dobrej nálade.

Kross triatlonová sezóna odštartovaná

Prvé kolo Slovenského pohára v kross triatlone sa konalo v poslednú májovú nedeľu v Rajci. Počasie aj voda boli chladné, plávalo sa preto v neoprénoch 1 kilometer, MTB 20 kilometrov na pomerne fyzicky náročnej trati s prejazdami cez horské potoky. Beh na 6-kilometrovej trati viedol okolo miestneho rybníka Košariská. Z ŠK Atómu Levice bolo zastúpenie len medzi veteránmi, kde Slavo Jánoš bol bronzový a Mirka Jánošová vybojovala pred klub zlato.

Na akvatlone v Nitre

Štyridsať pretekárov z ŠK Atómu Levice a školy plávania Ariela sa zúčastnilo akvatlonových pretekov v Nitre. Predviedli sa aj tie najmenšie nádeje, 5 až 6-ročné deti, ktorých vzdialenosti boli 25 metrov plávanie a 200 metrov beh. Postupne väčšie vzdialenosti mali deti podľa vekových kategórií. Dospelí plávali 900 metrov a bežali takmer 5 kilometrov. Dianie pretekov bolo na mestskom kúpalisku pod hradom za pekného letného počasia.

Výsledky: r. nar. 2007 a mladší: 1. Alex Mandák, 2. Karolína Miklóšová, 3. Deborka Moravská. r.nar.2005-06: 3. Nikolka Pivarčiová. Juniori: 1. Pavol Víglaš, 3. Kamil Macek. Juniorky: 1. Ivonka Miklóšová, 2. Ema Mészárosová. Ženy elita: 1. Ivana Kuriačková. Veteránky: 3. Mirka Jánošová.