Levičania na košickom akvatlone

Jedenástich pretekárov z ŠK Atóm od ďalšieho kola akvatlonu neodradilo ani chladné jarné počasie a ani vzdialenosť, keď sa v marci zúčastnili prvého košického akvatlonu.

Neboli to však len preteky, ktoré ich nalákali do vzdialených Košíc, ale chceli spoznať aj krásy tohto mesta. A tak v sobotu spoznávali pamiatky mesta a v nedeľu spoznali košickú krytú plaváren a jeden z mestských parkov, kde sa behalo.

Levickí najmladší pretekári Miško Jánoš a Kajka Miklóšová obsadili rovnaké 3. miesto na tratiach 50 m plávanie a 200 m beh.

Medzi staršími deťmi obsadila Nikolka Pivarčiová suverénne 1. miesto, Pavlínka Haulíková 3. miesto a Ninka Tomová 4. miesto na tratiach plávanie 100 m, beh 400 m.

Mladšie žiačky z klubu reprezentovali Martinka Fiťková a Karinka Jánošová.

Jakub Toma si vybojoval 3. miesto v kategórii starších žiakov (plávanie 400 m, beh 2 km).

Nakoniec po pretekoch detí sa na štart postavili aj niektorí z rodičov už podstatne unavení z povzbudzovania ratolestí, ale hrdí na ich výsledky. Vo veteránskych kategóriách sa darilo tiež, kde na tratiach plávanie 1 km, beh 5 km boli vybojované dve strieborné umiestnenia – Janka Miklošová, Slavo Jánoš s manželkou Mirkou Jánošovou.