Prekvapenia na úvod Oblastných majstrovstiev

Futbalisti Loku takmer zvíťazili v Šahách, nováčik z Veľkých Turoviec naplno bodoval v Žemberovciach.

ObM predohrávka - 15. kolo

Jur nad Hronom – Podlužany 0:3 (0:1)

Hostia vybehli v úvodnom predkole na ihrisko v Jure nad Hronom v úlohe papierového favorita, čo potvrdzovali už od začiatku zápasu. Z protiútokov hrozili aj domáci, no hostia sa v 33. minúte ujali vedenia gólom z kopačky M. Drapku na 0:1. V druhom dejstve pokračovali Podlužany vo svojej hre. Pridali ďalšie dva góly a kontrolovali stretnutie až do posledného hvizdu. Získali tak prvé tri body v novom ročníku. Góly: 33. M. Drapka, 65. Mikuška, 76. Obický. FK: Garaj – Godolley, Bodnárik, Rakovič, Štrbka, Prišťák, Šulyan, Šipoš (K), Kiss, Franko, J. Bodnárik. Náhr: T. Prišťák, Kreko, J. Vrecník, Benyus. ŠK: Kubík – Mazúch, Poláčik, Vetor, Maslen, Graus (K), Pavlík, Obický, Drapka, Pastier, Frajka. Náhr: Mikuška, Máčaj. Div: 50. Roz: Dvornák-Búri-Slúka.

Šahy – Lok 1:1 (0:1)

Šahy začali náporom, no boli to hostia, ktorí ohrozili bránu a zabránili gólu za cenu faulu. Penaltu hostia premenili a ujali sa vedenia a následne sa stiahli do ulity. Domáci začali tlačiť, no šance sa im premieňať nedarilo. Skóre vyrovnali v druhom dejstve na 1:1. V bráne podal výborný výkon brankár hostí Čapo. Podľa slov domácich boli hostia lepším mužstvom a patrí im pochvala za enormné úsilie. Góly: 76. A. Jaďuď – 6. Kollár. FK: Csala – Ondrejkov, Misko, Studva, Baráti, Bartal (K), Piatrik, Jaďuď, Tran Anh, Hilko, Gáspár. Náhr: Bukta, Annus, Szekeres, Kováč, Gajdács, Puspoky. TJ: Čapo – Gaži, Sádovský, Pleva, Kiss, Dálnoky, Kollár (K), Čuvara, Mišura, Varga, I. Kollár. Div: 50. Roz: Kúdela-Meszáros.

Horné Turovce – Veľký Ďur 4:1 (3:0)

Domáci nastúpili zodpovedne. Sústredili sa na zabezpečenú obranu. Prenechali priestor pre hostí, ktorí boli aktívnejší počas celého zápasu. Napriek ich snahe a aktivite domáci boli oveľa efektívnejší pri využívaní gólových šancí. Už do polčasu viedli 3:0. V druhom dejstve sa hostia zmohli už len na prikrášlenie výsledku. Podľa názoru domáceho celku sa snaha hostí nedá uprieť, no keď chce vyhrať, musí byť efektívnejší. Góly: 27., 42., 67. M. Goral, 17. Pásztor – 53. Méres. TJ: Antus – Pál, Zsók (K), Páldi, Sťahula, Nagy, Miško, Fabián, Záchenský, Goral, Pásztor. Náhr: E. Nagy, Balázs, Mintál, Nádaždy, Varga.OFK: Mašura – Gatial, Nádašdy, Srna, Tušan, Osvald (K), Pavlík, Zoller, Méres, Kliment, Obert. Náhr: Záhumenský, Holečka, Mudroň, Mikula. Div: 60. Roz: Kováč-Farkaš.

Šarovce – Čata 1:3 (0:0)

Prvý polčas sa hral priemerný zápas z oboch strán. Domáci mali zopár šancí, no polčas skončil bezgólovo. V druhej časti hry otvorili skóre Šarovce na 1:0. Hostia o pár minút na to boli vylúčení o jedného hráča. Zdalo sa, že Šarovce budú mať navrch, hostí však oslabenie nakoplo a perfektným výkonom otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Góly: 47. Horváth – 62. Furi, 73. Simonka, 87. Keil. TJ: Vojtek – Madaj, Trávnik, Horváth, Szalai, P. Madaj, Juhász, Andruška (K), Furi, M. Horváth, Straňák. Náhr: Gáloš, Šinko. TJ: Jakab – Czibula, Simonka, Hudák (K), Keil, Szabó, Furi, Gáloš, Csákvári, Veszprémi, Náhr: Szócs, Katona, Dudáš, Király. Div: 60. Roz: Dvornák-Krnáč.

Plášťovce – Plavé Vozokany 2:3 (2:2)

Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, no i napriek tomu sa ujali vedenia Kósom. Domáci znížili na 1:1. Hostia prekvapili a zvýšili na 1:2. Domáci dorovnali z priameho kopu na 2:2. Druhý polčas tempo poľavilo. V závere hostia vrhli všetky sily do útoku, z čoho pramenil tretí, víťazný gól. Domáci už nedokázali odpovedať. Góly: 10. Kindricz, 45. Lóska – 5., 18. Kósa, 84. Bednár. TJ: Matúš (K) – Križan, Jávor, Vinger, Nanias, J. Nanias, Kneizel, Benčok, Korčok, Lóska, Kindricz. Náhr: Struhár, Bence, Farkas, Matyó. ŠK: Bielik – Sádovský, Bandzi, M. Bandzi, Šmiknya, Beňuš, A. Beňuš, Buchlovič (K), Bakovka, Bednár, Kósa. Náhr: Ganec, F. Beňuš. Div: 60. Roz: Hegedus-Ábel.

Hronské Kľačany – Nový Tekov 1:0 (0:0)

Stretnutie bolo vynikajúcej úrovne. Hostia sa predstavili ako technický celok. V prvom polčase mali územnú prevahu, no domácich zachránil vynikajúci P. Molnár. Po prestávke chytil hosťom penaltu, domáci odpovedali brvnom z trestného kopu. Zápas bol otvorený až do konca. O osude zápasu a konečnom výsledku rozhodol gólom z trestného kopu M. Kováč.

Góly: 86. M. Kováč. SC: Molnár – Uhnák, Kováč, Brezina, Szabó, Krkoš (K), Titurus, Krivočenko, Mi. Adam, Kúdela. Náhr: Slušný, Kollár, Váczi, Valach, Chmelo. TJ: Kanáloš – Hajtó (K), Valo, Jančo, Nagy, Lojek, Palic, Chlpík, Ludl, Havran, M. Palic. Náhr: M. Nagy, Taňaši, Balázs, Húdik, Barok. Div: 100. Roz: Búri-Kondeová.

Nová Dedina – Čajkov 6:2 (2:0)

Od začiatku bolo vidno, že domáci chcú vyhrať. Mali viacero šancí. Prvý gól strelil Múčka, keď prestrelil brankára hostí. Následne na to Čajkov mal možnosť kopať pokutový kop, ale domáci brankár Varga jedenástku chytil. Opäť začali tlačiť domáci. Gól premenil nechytateľnou strelou Čík. Druhé dejstvo opäť začali lepšie domáci. Konto zvýšili na 3:0. Následne poľavili, hostia znížili na rozdiel jedného gólu na 3:2. Črtala sa brána, no Nová Dedina zvýšila na 4:2, čo hostí položilo, podľa slov domácich, na kolená. Nová Dedina mala ešte niekoľko šancí, no využila už len dve na konečných 6:2. Góly: 50., 76., 89. Kolen, 9. Ri. Múčka, 27. Čík, 82. Šabík – 52. vl., 65. Drapka. ŠK: Varga – Mráz (K), Bob, Harmady, Čík, Selka, Múčka, P. Salaj, J. Salaj, Sebelédi, Kolen. Náhr: Jurík, Kollár, Slušný, Šabík, Mikuláš. ŠK: Horniak – Molnár, Muráni, Pompoš (K), Tuhý, Šikula, Kmeť, Chlebo, Červenák, Klinčok, Drapka. Náhr: Chlebo, Abelovský. Div: 70. Roz: Urblík-Szíkora.

Žemberovce – Veľké Turovce 2:3 (1:2)

Domáci začali lepšie. Ujali sa vedenia, čo ich následne uspalo. Prestali hrať. Vyústilo to do aktivity hostí, ktorí začali ofenzívnejšie a do polčasu viedli 1:2. Po prestávke Žemberovce Veľké Turovce zatlačili. Podarilo sa im dorovnať výsledok na 2:2. Domáci celok dohrával iba s desiatimi hráčmi a napokon prehral 2:3. Góly: 7. Poliak, 54. Parobok (11m) – 33., 70. M. Balázs. 20. Jaďuď. OFK: Gubrica – Ťažký (K), Busai, Šalka, Vajda, Póč, Ryboš, Parobok, Štadler, Vrecník, Poliak. Náhr: Setey, Sedmák, Jesenský. TJ: Konc – Tóth, Šaliga, Pitnér, Balogh, Szendrei, Fógel, Jaďuď (K), Matyó, Balázs, P. Tóth. Náhr: O. Jaďud, Balog. Div: 70. Roz: Sekereš-Czóllosy.