Patrioti v Slovenskom pohári skončili už v štvrťfinále

BK Levickí Patrioti prehrali svoj štvrťfinálový súboj proti Košiciam vysokým rozdielom. Napriek nepriaznivému výsledku sa v žltozelenom drese pozitívne predviedol Matúš Marchyn.

(Zdroj: Lukáš Droppan)

Trápila ich streľba z väčších vzdialeností

Basketbalový klub BK Levickí Patrioti odohrali v piatok štvrťfinálový zápas proti KB Košice. Na finálový turnaj do Prievidze cestovali Levičania s túžbou poraziť Košice a postúpiť tak do semifinálových bojov. „Do zápasu sme vstupovali s vedomím, že Košice sú rozbehnuté a my musíme byť zodpovedne pripravení,“ skonštatoval manažér Levíc Ladislav Garaj. Začiatok zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Postupne prebrali iniciatívu Košičania a úvodnú štvrtinu vyhrali v pomere 24:18. Zlom v zápase však nastal v druhej štvrtine. Patriotom sa nedarila streľba, prichádzali lacné straty lôpt. Naopak útoky býkov boli smrteľné. Najmä ich streli spoza trojkového oblúka bola skvelá a ich náskok postupom času narastal. Na polčasovú prestávku odchádzali Patrioti s mankom 20 bodov. „Koncom druhej štvrtiny sme strácali už veľmi veľa bodov, preto sme sa rozhodli dať viac priestoru hráčom, ktorí nehrávajú tak často. Taktiež sme si chceli vyskúšať nové herné varianty,“ prezradil polčasovú zmenu taktiky Garaj. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Košičania svoj náskok naďalej zveľaďovali. Až v poslednom dejstve sa podarilo Levičanom náskok býkov znížiť. Na zvrat v zápase už však bolo neskoro. Po duely sa ťažko hľadali slová aj manažérovi Patriotov. „Zápas sa mi hodnotí ťažko. Takáto prehra vôbec neteší a hlavne v prípade keď vieme, že s Košicami sa pravdepodobne stretneme v úvodnom kole play-off. Zápas nám vôbec nevyšiel podľa predstáv,“ zhodnotil pôsobenie Patriotov v tomto zápase Garaj. Levičania s Košicami prehrali vysokým rozdielom už druhý duel. V lige podľahli býkom na ich palubovke 68:90.

Pozitívum bol výkon Marchyna, negatívum slabá bojovnosť

Najlepším hráčom v drese Patriotov bol bezpochyby Matúš Marchyn. S pätnástimi bodmi bol najlepším strelcom Levíc v zápase, navyše jeho bojovnosť bola ukážková. „Sme radi že Matúš predviedol taký dobrý výkon. Dokázal zahanbiť aj oveľa skúsenejších hráčov a určite si v boji o čas strávený na palubovke pomohol. Je už len na ňom, či bude ďalej poctivo trénovať a pracovať na sebe,“ zhodnotil výkon prekvapujúco najlepšieho hráča v žltozelenom drese Ladislav Garaj. Najväčším negatívom zápasu bola podľa vedenia klubu slabá bojovnosť a miestami veľmi nízke nasadenie. „Naša túžba po výhre bola miestami prakticky nulová. Určite sa o tom budeme s hráčmi rozprávať. Nasledujúce zápasy budú pre nás kľúčové a hráči k nim budú musieť pristupovať s väčším nasadením,“ prezradil Garaj. Pre Patriotov bude tento mesiac naozaj veľmi dôležitý. Jak v boji o tretie miesto a veľkú výhodu domáceho prostredia v play-off, tak vo štvrťfinále Alpsko-adriatickom pohári. „Musíme sa z tohto zápasu poučiť, zlepšiť naše slabé stránky a plne sa koncentrovať na nasledujúce zápasy,“ zakončil manažér Levických Patriotov Ladislav Garaj.

1. O titul Dedina roka 2017 zabojujú aj dve obce z nášho okresu 651
  2. Žiarovo zelenú farbu jazierka by čakal málokto 165
  3. Erik Karvai zo Šiah je v tridsiatich rokoch už sedemnásobný majster Európy 97