Veľký Ďur sa prepracoval na čelo ObM. Dopomohla tomu prehra Podlužian v Šahách

Oblastné majstrovstvá ObFZ Levice mali na programe 27. kolo. Dlhodobý líder z Podlužian nestačil na Šahy, čoho dokonale využili hráči Veľkého Ďura.

(Zdroj: Ilustračné Martina Tuhá)

ObM 27. kolo

Nová Dedina – Lok 0:2 (0:1)

Od začiatku sa hral kvalitný zápas. Do 25. minúty sa hral kvalitný behavý futbal. Následne Nová Dedina zvýšila obrátky, zatlačila súpera. Mala viacero šancí, ktoré žiaľ nevyužila. Pred koncom prvého dejstva po ojedinelom brejku sa presadil hosťujúci Tóth. Druhý polčas sa vyvíjal v réžii opäť domácich. Tlačili súpera, hostia sa dostávali za polovicu súpera iba príležitostne. No paradoxne Lok vsietil na 0:2. Nová Dedina stále neskladala zbrane, no nenašiel sa hráč, ktorý by vsietil aspoň čestný gól v smolnom zápase. Góly: 43. Tóth, 57. Dálnoky. ŠK: Szívos – Mráz (K), Bob, Frtús, Čík, Selka, Slušný, P. Salaj, Salaj, Ro. Múčka, Maľa. Náhr: Kolár, Mlynka, Mikuláš. TJ: Čapo – Kollár (K), P. Tóth, Tóth, Varga, Čuvara, Mišura, Pleva, Kiss, F. Pleva, Dálnoky. Náhr: Kačur. Roz: Kováč-Kocmánek. Div: 60.

Hronské Kľačany – Žemberovce 3:2 (3:1)

Stretnutie malo zaujímavý priebeh. Hostia sa už v 6. minúte ujali vedenia zásluhou Krenčana. Domácim sa podarilo do polčasu otočiť skóre a získať 2-gólové vedenie. Hostí podržal niekoľkým zákrokmi brankár Berkeš. Po polčase sa hostia snažili skorigovať výsledok. Podarilo sa im znížiť zásluhou J. Molnára, ale domáci už nepustili víťazstvo zo svojich rúk.

Góly: 25. Zaujec, 36. Mi. Adam, 40. Pleva – 6. Krenčan, 70. Molnár. SC: Chmelo – Valo, Adam, Begáni, Szabó, Krkoš, Zaujec, Bôžik, Mi. Adam, Krkoš (K), Pleva. Náhr: Slušný, Hajko, Brezina, D. Slušný. OFK: Berkeš – Krenčan (K), Zlatňanský, Frajka, Šalka, Molnár, Vanya, Chmelo, Busai, Meňhard, Kmoška. Náhr: Gubrica, Boďo, Tereň, Turčan, Sepeši. Roz: Búri – Kupča. Div: 70.

Plášťovce – Veľké Turovce 3:1 (1:1)

Domáci mali v prvom polčase množstvo nevyužitých šancí. Do polčasu však oba tímy premenili po jednej z každej strany a do šatní tak odchádzali za stavu 1:1. V druhom dejstve na desať minút prebrali iniciatívu hostia, ale od 55. minúty dominovali Plášťovce. Vytvorili si gólové príležitosti a dve z nich využili a tak zvíťazili konečných 3:1. Góly: 70. Nanias, 55. Benčok, 30. Lóska – 40. Tóth (11m). TJ: Matuš (K) – Benčok, Lóska, Miško, Nanias, Jámbor, Heimlich, Vinger, Róm, Pribranský, Križan. Náhr: Farkas, Struhár. TJ: Konc – Tóth, Šaliga, Matyó, Szendrei, Baláž, Jaďuď (K), Jasenský, D. Matyó, Balázs, Revóczi. Náhr: O. Jaďuď, Pintér. Roz: Chlebo-Farkaš-Rusnák. Div: 70.

Jur nad Hronom – Čajkov 3:1 (1:0)

Domáci chceli potvrdiť minulotýždňové víťazstvo. Prvý polčas hrali svižne. V druhom polčase hostia prevzali dianie na ihrisku, no domáci napokon posledných dvadsať minút ubránili tlak, ktorý nekompromisne na nich vyvíjal skúsený Čajkov. Výborne sa v zápase zaskvel domáci brankár Vojtek, ktorý vychytal minimálne šesť tutoviek. Góly: 18. M. Bodnárik, 51. Magda, 89. Madaj – 83. Nichta. FK: Vojtek – Godolley, Prišťák, Bodnárik, Torok, Šulyan, Madaj, Kiss, Kurali, J. Bodnárik (K), Magda. Náhr: Zoller, Šuba, Lietava, Varga, Tóth. ŠK: Horniak – Muráni, Tuhý, Červenák, Csernák, Šikula, Mališ, Nichta (K), Chlebo, Kmeť, Ivanič. Náhr: Pompoš. Roz: Urblík – Szikora. Div: 65.

Plavé Vozokany – Horné Túrovce 3:5 (0:2)

Pre domácich to bol zápas bez snahy, bez záujmu, bez srdca a podľa slov predsedu domáceho klubu výkon hráčov vníma ako hanbu. Hosťom gratulujú k zisku bodom, ktoré získali právom a zaslúžene. Góly: 68. (11m), 70. Šál, 61. Birdáč – 8. Fabián, 36. Goral, 62. Štec, 78. E. Nagy, 86. Pál. ŠK: Bielik – Bandzi, Sádovský (K), Karkó, Birdáč, Bednár, Beňuš, Kósa, Šál, R. Bandzi, Buchlovič. Náhr: Juhász, K. Buchlovič, Beňuš, Beňuš, Žindeľ. TJ: Záchenský – Zsóka, Sťahula (K), Nagy, Štec, Szádoczki, Fabian, Pál, E. Nagy, Goral, Nádaždy. Náhr: Matyó. Roz: Ižold – Riczo, Mészárošová. Div: 70.

Šahy – Podlužany 1:0 (0:0)

Bol to obojstranne útočný futbal. Prvý polčas mali väčšiu šancu domáci, no nevyužili ju. Druhý polčas sa hral v podobnom duchu, no boli to domáci, ktorí využili šancu, ktorú premenil Urblík, keď brankárovi hostí vypadla lopta na 16-ke a Urblík využil šancu, keď loptu prehodil do prázdnej brány cez obrancov. Šahy mali ďalšie štyri tutovky, ktoré zahodili. Hostia nepremenili šancu, keď Obický mieril hlavou, no trafil len tyčku brány. Šahám patrí pochvala za bojovnosť, ako aj rozhodcom, ktorí veľmi dobre odpískali stretnutie. Gól: 63. Urblík. FK: Belák – Baráti, Annus, Szekeres, Studva, Urblík, Jakab, Bartal, Piatrik (K), Gáspár, Kováč. Náhr: Alfoldi, Andody, Puspoky. ŠK: Mészáros – Pavlík, Obický, Mazúch, Graus (K), Kupča, Maslen, Gabaš, Mikuška, Máčaj, Šebo. Náhr: Budovec, Drapka, Kubík. Roz: Kozolka – Mozeš, Gočala. Div: 130.

Veľký Ďur – Čata 3:0 (1:0)

Domáci nenechali nič na náhodu a v 14. minúte sa dobre uvoľnil Záhumenský, vystrelil a hosťujúci hráč tečoval strelu do vlastnej brány. V 30. minúte Tušan v 16-ke trafil od brvna dole a gól nepremenil. V 33. minúte si opäť Tušan nabehol na 11-ku a hlavou tesne minul roh hosťujúcej bránky. V 37. minúte si nabehol Méres, vystrelil tvrdú strelu a tesne minul bránu hostí. V 48. uzavreli domáci hostí do 16-ky a prišli na rad nepremenené šance Méresa. V 68. minúte nastrelil tyčku. Z protiútoku hostia pohrozili z trestného kopu a trafili tyčku domácich. V 72. minúte v 16-ke Šipoš obstrelil brankára a ten s námahou chytil. Po akcii Tušana Srna upravil na 2:0 v 76. minúte. V 84. minúte na 5ke opäť skóroval Méres na 3:0. 86. minúte opäť Méres kopol krásnu strelu, on brankár ju chytil. Domáci si zaslúžia pochvalu za bojovný výkon. Góly: 78. Srna, 86. Méres – 14. Hudák. OFK: Molnár – Tušan, Petrík, Mudroň, Nádašdy, Osvald (K), Srna, Méres, Jančo, Predajnianský, Záhumenský. Náhr: Kirchner, Štadler, Šipoš, Gaži. TJ: Doményi – Dudáš, Hudák (K), Takács, Czibula, Keil, J. Czibula, Horňák, Szabó, András, Katona. Náhr: Király, Toráč. Roz: Dvornák – Béreš. Div: 80.